5e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 26 maart 1987 40 KUMSTWF.RK MERI.ENHOVEN Heemstede, 10 maart 1987. Aan de raad, In de doelstellingennota die door de raad op 26 juni 1986 is vastgesteld is onder nr. 8.10.06 opgenomen de subdoelstelling:"Aanbrengen van kunst,- zinnige verfraaiing zowel in openbare gebouwen als in de open lucht, alsmede indien wijkverbeteringsplannen of het inrichten van nieuwe woon- gebieden aan de orde zijn". Gelet op deze subdoelstelling menen wij dat een kunstwerk in de wijk Merlenhoven zou moeten worden geplaatst. Voor het plaatsen van een kunstwerk kan subsidie worden gevraagd bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, in het kader van de Tijdelijke Bijdrageregeling Provinciale Bevordering Beeldende Kunst (BPBK). Om in aanmerking te komen voor dit subsidie, maximaal 50% van het ge- meentelijk budget tot een maximum van f 20.000,dient o.a. bij de opdrachtverlening een bepaalde procedure te worden gevolgd. Oe Advies- commissie kunstaankopen stelt met het oog op deze subsidiemogel ijkheid dan ook voor een openbare inschrijving te houden. De kosten hiervan bedragen i.v.m. publicatie f 1.300, Aan andere formele voorschriften t.b.v. het verkrijgen van de subsidie wordt voldaan. Dit betreft nl. de samenstel1ing van de Adviescommissie kunstaankopen. Uitgaande van een gemeentelijk budget van f 30.000,zou wellicht een provinciale subsidie kunnen worden verkregen van maximaal f 15.000, waardoor het tot.ale budget f 45.000,-- zal bedragen. Wij stellen u voor ten behoeve van kunstzinnige verfraaiing van de wijk Merlenhoven een bedrag van f 31.300,-- beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede De secretaris, W.ll. van den Hoek. De burgemeester O.R. vnr den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 103