26 maart 1987 28 Daarnaast is de erfbebouwingsregeling volgens reclamant in strijd met het in een onlangs verschenen nota van Gedeputeer- de Staten van Noord-Holland voorgestane beleid ten aanzien van oude villagebieden. Reclamant verwijst tenslotte naar een eerder door hem ingediend bezwaarschrift in het kader van een gevolgde anticipatieproce- dure m.b.t. de uitbreiding van een garage aan de doh. Verhulst- laan. De in het onderhavige bestemmingsplan opgenomen erfbebouwings- regeling wordt in alle aktuele bestemmingsplannen toegepast en is voorts gelijk aan de vigerende (recent vastgestetde en goed- gekeurde) "Aanvullende bebouwings- en gebruiksvoorschriften" In de praktijk levert deze regelina geen (toetsings) problemen op. Redenen om van dit voorschrift, passend in het voorstedelijk woonmilieu van de Componistenwijk, af te wijken zijn hier niet aanwezig. Kenmerkend voor de villagebieden zijn volgens de door reclamant bedoeld provinciale beleidsnota de ruime stedebouwkundige opzet. de tuinen met opgaand groen, de grote bijzondere vi1labebouwing en de grote soorten rijkdom van flora en fauna. Als belangrijke stedebouwkundige kenmerken in stedelijke villawijken worden in de nota nog genoemd het gebogen wegenbeloop, de plantsoenen en de ondanks de hogere dichtheid vrije ligging van de panden. De bebouwingsstructuur van de Componistenwijk en met name van de Joh. Verhulstlaan met twee-onder-een kap-woningenkomt daarmee bepaald niet overeen. De betreffende beleidsnota is hier dan ook niet relevant, al is daarmee niet gezegd dat in dit bestem- mirigsplan niet is gestreefd naar behoud van het karakter van bet woongebied. Voorzover de bezwaren van reclamant zich specifiek richten op genoemd bouwplan voor de uitbreiding van een garage, zij nog opgemerkt dat Gedeputeerde Staten hiervoor op 6 januari jl. een zgn. verklaring van geen bezwaar hebben afgegeven. - 9 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 11