4e afd. 26 maart 1987 28 11Bestaande situatie. algemeen Het plangebied kan worden aangemerkt als een woongebied met daarin een aantal gebouwen ten dienste van maatschappelijke doeleinden en kan als volgt worden onderverdeeld: a. de "Componistenwijk"d.w.z. het gebied dat globaal begrensd wordt door de Heemsteedse Dreef, de Franz lisztlaan, de Wagnerkade, het Heemsteeds Kanaal en de Zandvaart; b. de "voormalige Schouwbroekerpolder"d.w.z. het gebied tussen de Wagnerkade, de Von Brucken Focklaan, de Bronsteevaarthet terrein van het Diaconessenhuis en het Heemsteeds Kanaat; c. het (nieuwe) bibliotheekgebouw aan het Julianaplein met het aan de noordzijde hiervan gelegen ptantsoen en met het aan de zuidzijde getegen onbebouwde terrein. Het onder a. genoemde plandeel is in het laatste gedeelte van de eerste helft van deze eeuw gerealiseerd. De verkaveling is ruim van opzet. De bebouwing ten noorden van de Johan Wagenaarlaan bestaat uit rela- tief grote ëéngezinswoningen en is voornamelijk van het type "twee onder één kap". Op verschillende plaatsen wordt dit afgewisseld door korte bouwblokken van drie vier woningen. Ook ten zuiden van de Johan Wagenaariaan bevinden zich ééngezinswoningen. De woningen langs de straten welke haaks op de Diepenbrocklaan staan, zijn aaneengebouwd en in verhouding tot de woningen aan de noordzijde van eerste genoemde laan klein. Langs de Johan Verhulstlaan en de Mozartkade is sprake van een ruime bebouwing. De aanwezige gebouwen ten dienste van maatschappelijke doeleinden zijn het verenigingsgebouw met peuterspeelzaal aan de Franz Schubert- laan, de sportschool aan de P. Aertszlaan, de basisschool aan de Von Brucken Focklaan en een tandartsenpraktijk op de begane grond van de woonflat voor het verplegend personeel (Diaconessenhuis) Het onder b. genoemde plandeel is in de jaren zestig en zeventig gerealiseerd. Eëngezinswoningen zijn hier te vinden in de Strawinsky- laan en de Franz Léharlaan. De Strawinskylaan bestaat uit ruime aaneengebouwde éëngezinswoningen. De wijze van verkavelen en het besloteri karakter leidt tot een op zichzelf staand gedeelte in dit plandeel. Ook de Franz Léharlaan heeft een geheel eigen karakter. Dit komt.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 30