4e afd. 26 maart 1987 28 voornamelijk door de ligging. De straat wordt omsloten door wegen met een duidelijke verkeersfunktie (zie paragraaf verkeer) en door het openbaar groen en het water langs de Wagnerkade. De verkaveling is ruim. Openbaar groen komt in ruime mate voor. De woningen zijn in een zogenaamde strookverkaveling gebouwd. Het appartementenkomplex "Spaarneborgh" voorziet in een groot aantal woningen met grote terrassen. De bebouwing is voor een groot deel georiënteerd op het Heemsteeds Kanaal. Naast woningen bevinden zich in het komplex een sportzaal en een horekavestiging. Opgemerkt kan worden dat dit het enige bedrijf is in het totale plangebied. Aan de zuidzijde van de Johan Wagenaarlaan bevinden zich de perso- neelsflat van het Diaconessenhuis en een aantal woningen op de hoek met de Von Brucken Focklaan. De aanwezige gebouwen ten dienste van maatschappelijke doeleinden zijn de eerder genoemde sportzaal en het bejaardentehuis De Heemhaven. Op het terrein van het bejaardentehuis bevinden zich tevens vier eenheden van vier bejaardenwon ingen Zoals onder punt c. is vermeld, bestaat het derde plandeel uit het gebouw van de bibliotheek, het Julianaplantsoen en het onbebouwde terrein ten zuiden van genoemd gebouw. Voor het totale plangebied vigeren thans 10 verschi1lende planolo- gische regelingen. De oudste dateert van 1929, de meest recente van 1981. verkeer Op 25 maart 1982 heeft de gemeenteraad het verkeersstruktuurplan 3e fase vastgesteld. Hierin is o.m. de funktie van een aantal wegen met de daarbij behorende toegestane verkeersintensiteit omschreven. Hieronder volgt een overzicht van de binnen het plangebied gelegen wegen met de toegewezen funktie. De niet genoemde wegen hebben in het algemeen slechts een funktie voor de ontsluiting van de aanlig- gende bebouwing, zodat deze een ondergeschikte verkeersfunktie vervullen. - 29 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 31