4e afd. 26 maart 1987 28 IV. Planbeschrijving. wonen en erf De woonfunktie binnen het plangebied blijft volledig gehandhaafd. Alle woningen zijn positief bestemd en hebben de bestemming "Woondoel- einden" gekregen. De ééngezinswoningen kunnen over het algemeen aan de achterzijde met 3.00 meter worden uitgebreid tot een goothoogte van 3.00 meter. Deze uitbreidingsmogelijkheid is niet gegeven daar waar de afstand tussen de achtergevel en de achterafscheiding deze uit stedebouwkun- dig oogpunt niet toestaat. Betrokken percelen zijn op de kaart voorzien van de aanduiding 0p de aan de woningen grenzende strook grond met de bestemming "Erf" mogen gebouwen worden opgericht tot ten hoogste 30% van de oppervlakte van het betreffende terrein met een maximum van 30 m2. Voor bewoning bestemde aan- en uitbouwen mogen alleen aan de zijgevel worden gebouwd. Bij eind- of hoekwoningen kan vrijstelling worden verleend tot 40% met een maximum van 40 m2. De meergezinswoningen kunnen niet worden uitgebreid. De woningen mogen gedeeltelijk worden gebruikt voor praktijkruimten. De mate waarin dit mag gebeuren ligt voor de woningen langs de Heem- steedse Dreef hoger dan voor de overige woningen. De uitbreidingsmogelijkheden van de woningen aan de Strawinskylaan wijken, gelet op de wijze van verkaveling van de wijk en de vorm- geving van de woningen, af van het bovenstaande. In de voorschriften is hiervoor een afzonderlijke regeling opgenomen. De woningen kunnen binnen de bestemming "Woondoeleinden" worden uitgebreid tot een maxi- male bouwhoogte van 3 meter. De plaatsen waar de woningen aan de Strawinskylaan kunnen worden uit- gebreid, zijn tot stand gekomen in nauw overleg met de bewoners. In het kader van dit overleg zijn ondermeer een enquête en een in- spraakavond gehouden. - 32 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 34