4e afd. 26 raaart 1987 28 verkeer en verblijfsgebied De in de paragraaf "Verkeer" van HoofdStuk 2 genoemde wegen met een toegewezen funktie hebben, met uitzondering van de noordelijke rij- baan van het R. Holplein, de Mahlerlaan, het oostelijk deel van de Bachlaan en het noordelijk deel van de B. Zweerslaan de bestemming "Verkeer" gekregen. De uitzonderingen zijn evenals de overige wegen bestemd tot "Ver- blijfsgebied" en zijn gemaakt, omdat het hier om relatief kleine weggedeelten gaat en het in de betrokken gevallen niet nodig is een straat twee verschillende bestemmingen te geven. Voorts bestaat er feitelijk geen verschil in de inrichting. Het ten zuiden van de bibliotheek gelegen terrein is bestemd tot "Verblijfsgebied". Deze bestemming maakt het mogelijk dat op het terrein parkeerplaatsengroenvoorzieningen en speelplaatsen kunnen worden aangelegd. V. Geiuidhinder. Op 1 januari 1982 zijn de artikelen 74 t/m 87 van de Het Geluidhinder (WGH) van kracht geworden. Dit betekent dat langs iedere weg met meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal (binnen tien jaar te verwachten) een geluidzône aanwezig is. In het plangebied liggen zeven van dergelijke wegen, te weten: de Heemsteedse Dreef, de Johan Wagenaarlaan, de César Francklaan, de Pieter Aertszlaan, de Händellaan, de P. de Hooghstraat en het Juliana- plein. Ingevolge artikel 74 van de WGH bedraagt de zöne langs de: 350 meter (4-strooks weg in stedelijke gebied); 200 meter (2-strooks weg in stedelijke gebied); 200 meter idem 200 meter idem 100 meter (2-strooks weg in stedelijk gebied met minder dan 5000 mvt/etmaal) 100 meter idem 100 meter idem. - 34 - Heemsteedse Dreef Johan Wagenaarlaan Cêsar Francklaan P. Aertszlaan Händellaan P. de Hooghstraat Julianaplein

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 36