4e afd. VIinspraak 26 maart 1987 28 Op 25 november 1985 is een informatieavond betreffende het ontwerp-bestemmingsplan gehouden. Hierbij waren ongeveer 50 belangstellenden aanwezig. Tijdens de avond zijn diverse punten aan de orde geweest. Hiervan zijn de volgende voor het plan van het meeste belang: a. de wijze van bestemmen van plantsoenen en ander openbaar groen; b. de bestemming van het Julianaplein; c. de bestemming van het perceel Franz Schubertlaan 37. Met betrekking tot het bovenstaande is het volgende opgemerkt, respektievelijk ge- antwoord. (Onderstaande samenvatting is geen woordelijk verslag). ad aSommige plantsoenen zijn bestemd tot groenvoorzieningen, andere tot "verblijf gebied". Is het de bedoeling dat bepaalde groenvoorzieningen worden weggehaal of gewijzigd? Plantsoenen en ander openbaar groen worden alleen positief bestemd als zij van een redelijke omvang zijn of als zij een duidelijk herkenbare funktie hebben. Is dit niet het geval dan wordt voor de bestemming "Verblijfsgebied" gekozen. Dit wil niet zeggen dat de betrokken groenvoorziening verdwijnt of gewijzigd wordt. Binnen deze bestemming zijn ook groenvoorzieningen toelaatbaar. Bezien zal worden of het groen bij de splitsing Joh. Wagenaarlaan/Fr. Schu- bertlaan en het groen aan de zuidzijde van de Bronsteevaart ter plaatse waar de Strawinskylaan langs deze vaart loopt wel de juiste bestemming hebben gekn gen. ad b. De bewoners van het Julianaplein hebben bezwaar tegen het opnemen van het plein in het onderhavige plan en uitten kritiek tegen de aankondiging van dez< avond onder de kop Informatieavond bestemmingsplan "Componistenwijk" Juliana is immers geen komponist. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan "Binnenweg e.o." nam de gemeente het standpunt in dat alleen bij gebleken noodzaak een omvorming van het plein - 36 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 38