4e afd. 26 maart 1987 28 tot parkeergelegenheid zou plaatsvinden. Gedeputeerde Staten hebben toen het plein buiten de goedkeuring gelaten. Desondanks neemt de gemeente thans weer hetzelfde standpunt in. In wezen is er t.o.v. drie jaar geleden dus weinig veranderd. Er is alleen voor een andere aanpak gekozen. In plaats van de be- stemming "Verblijfsgebied" heeft het plan nu de bestemming "Groenvoorzienin- gen" met een wijzigingsbevoegdheid. De bewoners hebben hiertegen grote bezwa- ren en hopen dat de wijzigingsbevoegdheid zal vervallen. Het Julianaplein is in het onderhavige plan bestemd tot "Groenvoorzieningen" omdat er momenteel geen redenen zijn om het plein anders te bestemmen of an- ders in te richten. Er kunnen zich echter in de planperiode van 10 jaar fei- ten voordoen waaruit blijkt dat het gewenst is om toch over te gaan tot het aanleggen van parkeerplaatsen op het plein. Hierbij kan worden gedacht aan de gevolgen van de parkeer-zône op de Binnenweg. Aan de bestemming is derhal- ve een wijzigingsbevoegdheid gekoppeld die het mogelijk maakt de bestemming "Groenvoorzieningen" om te zetten in de bestemming "Verblijfsgebied" Binnen deze bestemming zijn zowel parkeerplaatsen als groenvoorzieningen toe- laatbaar. Het is niet zo dat de bestemming "Groenvoorzieningen" van de ene op de ande- re dag gewijzigd kan worden. Aan een wijziging gaat een procedure vooraf. Bovendien dient het wijzigingsbesluit te worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. De huidige wijze van bestemmen sluit meer aan bij de werkelijkheid en de gang van zaken dan de bestemming "Verblijfsgebied". Het plein is immers overeenkomstig het huidige gebruik bestemd tot "Groenvoorzieningen" Alleen dan wanneer er een noodzaak tot omvorming is, kan er gebruik gemaakt worden van de wijzigingsbevoegdheid. De onderhavige regeling is in verge- lijking met de regeling in het bestemmingsplan "Binnenweg e.o." zorgvuldiger ten opzichte van de omwonenden, omdat zij ruimschoots de mogelijkheid krij- gen bezwaar te maken tegen een eventuele wijziging. De regeling sluit voorts aan bij het standpunt van Gedeputeerde Staten. Voor wat betreft de situering behoort het Julianaplein inderdaad niet bij de "Componistenwijk" Het plein is echter in 1982 buiten de goedkeuring van het bestemmingsplan "Binnenweg e.o." gelaten en het sluit tevens aan op de Componistenwijkzo- dat het logisch is het plein - voor wat betreft de bestemmingsregel ing bij het plangebied - te trekken. - 37 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 39