4e afd. 26 maart 1987 28 de bebouwing een vrijstelling wordt geëist. Hinder voor de naastwonende is immers met name te verwachten wanneer in de erfscheiding of in de onmiddel- lijke nabijheid daarvan wordt gebouwd. In de overige gevallen zal van hin- der niet of nauwelijks sprake zijn. Bovendien ligt het meer voor de hand om aan de bevoegdheid tot het stellen van nadere eisen te denken dan aan de bevoegdheid vrijsteiling te verlenen, indien het erom gaat om een voor alle partijen optimale situering te verkrijgen. Tot slot wordt opgemerkt dat het kriterium voor het al dan niet verlenen van de vrijstelling door de Inspekteur niet wordt genoemd, evenmin als de mate waarin uitbreiding zou mogen plaatsvinden. Ten aanzien van het kriterium zou zeker moeten gelden dat het stedebouwkun- dig van aard is en niet mag liggen op het gebied dat door de bouwverordening wordt bestreken. Toetreding van licht en lucht en het voorkomen van overlast van afvoerkanaien kunnen bijvoorbeeld nooit op basis van bestemmingsplannen worden geregeld. Oe jurisprudentie van de Kroon laat op dat punt aan duidelijkheid niets te wensen over. De onderhavige regeling is opgenomen in een groot aantal andere bestemmings- plannen. Goedkeuring hiervan leverde geen problemen op. In de praktijk werkt de regeling goed; problemen hebben zich tot op heden niet voorgedaan. 8. Hoofdinqenieur-Direkteur van de Provinciale Materstaat van Noord-Holland. Door deze instantie is bij brief van 13 december 1985 als volgt gereageerd: In artikel 6, lid 1, van de voorschriften is bepaald dat op de bestemming "Maatschappelijke Doeleinden" verschi1lende (geluidgevoelige) objekten opge- richt mogen worden. De Dreefschool welke aan de Heemsteedse Dreef/het Julia- naplantsoen is gesitueerd, heeft thans haar onderwijsfunktie verloren en wordt verbouwd tot openbare bibliotheek. Gezien de hoge geluidbelasting vanwege de Heemsteedse Dreef is met name een onderwijsfunktie (waarbij ook de buitenruimte een belangrijke rol kan vervul- len) ter plaatse ongewenst. Het verdient dan ook aanbeveling om het (opnieuw) toestaan van een onderwijs- funktie op de genoemde lokatie via de voorschriften uit te sluiten. - 43 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 45