d- 26 maart 1987 ENERGIEBESPARENDE MAATREGELEN HERENWEG 96 ('T OUDE POSTHUIS) Heemstede, 3 maart 1987 Aan de raad, Naar aanleiding van een tussentijds overzicht van de realisatie van het Heemsteeds Energiebesparende Programma, hebben wij het Gemeentelijk Technisch Bedrijf verzocht een onderzoek in te stellen naar de mogelijk- heden om energiebesparende maatregelen te treffen in die pander waarin instel1ingen zijn gevestigd die in belangrijke mate door de gemeente gesubsidieerd worden, zoals de club- en buurthuizen. Het onderzoek naar de mogelijkheden om het energieverhruik te vermin- deren in het pand Herenweg 96 t Oude Posthuis) is thans afgerond. De eigenaar van dit pand, de Parochie van de H. BAVO te Heemstede, gaat akkoord met het aanbrengen van de gekozen voorzieningen op kosten van de gemeente onder de voorwaarde dat de c.v.-regelinstallatie wordt aangebracht door het bedrijf dat thans de installatie in onderhoud heeft. Hiertegen bestaat o.i. geen bezwaar. Met betrekking tot. deze voorzieningen zal geen extra huurverhoging plaatsvinden. Voor de volgende isolatievoorzieningen is gekozen: 1. Weersafhankelijke regeling aanbrengen op de c.v.-installatie 2. Isolatie c.v.-leidingen 3. Tussenbemetering (3x) De kosten van deze voorzieningen worden geraamd op f 7.850,--. De bespa- ring in energie bedraagt 2.200 m3 gas per jaar, hetgeen uitgaande van de huidige gasprijs neer komt op een financieel voordeel van f 1.100,-- per jaar. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 51