4e afd. 26 maart 1987 28 De bestemmingsverandering vindt thans in meer verhulde vorm plaats. b. De tijdens de inspraakprocedure naar voren gebrachte bezwaren en het destijds tegen het bestemmingsplan Binnenweg e.o. ingesteide beroep zijn volstrekt inadequaat weerlegd. c. Reclamanten voeren met betrekking tot het gebruikte argument "het kunnen inspelen op een mogelijke toekomstige noodzaak vo°r een andere bestemming" aan dat voorbij wordt gegaan aan de achtergrond van de besiissing van Gedeputeerde Staten waar- in uitvoerig aandacht wordt besteed aan de waarde van het Julianaplein en het daartegenover gelegen Rich. Holplein. d. Niet is aangetoond, noch is een poging daartoe gedaan, dat de noodzaak tot aanleg van een parkeergelegenheid aanwezig is. e. De wijzigingsbevoegdheid is uitsluitend opgenomen voor het Julianaplein en niet voor bijv. het Richard Holplein. f. Het opnemen van een wijzigingsbevoegdheid doet afbreuk aan de rechtszekerheid die een bestemmingsplan beoogt te bieden. De enkele mogelijkheid dat zich ooit eens de noodzaak zal aan- dienen tot bestemmingswijziging vindt men onvoldoende grond om een wijzigingsbevoegdheid op te nemen. g. Er 's geen sprake van behoorlijke belangenafweging nu er slechts over mogelijkheden en toekomstverwachtingen wordt gesproken. Oprieming van de wijzigingsbevoegdheid verkleint de rechtswaarborgen van reclamanten. Als de noodzaak tot gebruiksverandering zich t.z.t.. metterdaad heeft aangediend, zal een volledige bestemmingsplanprocedure doorlopen moeten worden. h. Behoefte aan extra parkeergelegenheid is niet aanwezig omdat het parkeerterrein gelegen achter de bibliotheek en bereikbaar vanaf de Eikenlaan, slecht bezocht wordt. iDe geluidhinder-gegevens zullen bij feitelijke realisering van parkeergelegenheid niet meer aktueel zijn. De consequenties hiervan zijn niet onderzocht en zullen later ook niet aan de orde komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 5