4e afd. 26 rnaart 1987 VOORBEREIDING PROJEKT ONTWIKKELINGSSAHENWERKING 33 Heemstede, 17 maart 1987. Aan de raad, Op 19 december 1985 aanvaardde uw raad een motie van de drie fractie- voorzitters met betrekking tot ontwikkel ingssainenwerking. Naar aan- leiding van deze motie is met. instemming van de raadscommissie voor algemene bestuurszaken een brainstormgroep ingesteld onder voorzitter- schap van de burgemeester, welke ons op 22 september 1986 een rapport heeft aangeboden. In het rapport van de brainstormgroep, dat o.m. aan de leden van uw raad ter beschikking is gesteld, werd voorgesteld om enerzijds een projekt in een derde-wereldland te ondersteunen en ander- zijds aktiviteiten in Heemstede te ontplooien welke de burgerij (meer) betrekken bij de problematiek van de ontwikkelingslanden. Ten behoeve van de voorbereiding, de uitvoering en de begeleiding van deze taken zou volgens de brainstormgroep een organisatie in het leven moeten worden geroepen. Tenslotte werd aanbevolen een door het Koninklijk Instituut v°or de Tropen aangedragen projekt, betrekking hebbend op de verwerking van de oliepalmfruit in het Tigoma-district in Tanzania, verder uit te werken. Tijdens een op 2 december jlin het raadhuis gehouden openbare bijeen- komst voor ge'interesseerden is een toelichting gegeveri op het rapport. van de brainstormgroep. Daarbij werd besloten tot. het instellen van een commissie ter verdere uitwerking en uitvoering van de gedane voorstellen. Voor de deelname aan de werkzaamheden van die commissie hebben zich 17 personen opgegeven. De commissie heeft ons bij brief van 4 maart jl. een voorlopige beschrij- ving van een samenwerkingsprojekt Heemstede - Tanzania aangeboden met (o.m.een voorlopige begroting van kosten. Een en ander ligt voor u ter inzage. i

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 61