4e afd. 26 maart 1987 33 De commissie stelt in haar brief o.m. het volgende. "De primaire doelstelling van het "Tanzaniaanse deei" van het projekt, i.c. het leveren van een bijdrage tot een blijvende verbetering van de levensomstandigheden in twee Tanzaniaanse dorpen, nader gekonkreti- seerd in de verbetering van palmoiiefruitverwerking door middel van betere technologie, en de sekundaire doelen: verhoging van het inkomen van de dorpsbewonersverbetering van de positie van met name de vrouwen, alsmede het ieveren van een bijdrage aan de verbetering van de gezond- heidstoestand van de Tanzaniaanse bevolking op dorpsniveau, ook in een groter gebied, spreken ons zeer aan. Daarbij vinden wij de omstandig- heden a) dat het om een zéér arm gebied gaat, b) dat er sprake is van betrekkelijk eenvoudige technieken, waarbij wordt aangesloten bij ter plaatse bekende produktie-methoden en c) dat de positie van de vrouwen in de samenleving (bijna aitijd zwakker dan die van de mannen) extra aandacht krijgt, positief te waarderen. Ook zien wij in dit projekt konkrete mogelijkheden om tot een uitwisse- ling van informatie tussen de te kiezen dorpen en lleemstede t.e komen. Duidelijk is, dat het weislagen van het projekt in hoge mate zai af- hangen van een zeer zorgvuldige nadere identifikatie ter piaatse van de konkrete doelen, ên van de (formele en informele) organisatorische opzet aldaar. Nader zal moeten worden bezien of de vooriopig gekozen doelen aansluiten bij de ter plaatse gevoeide behoeften en of de ter plaatse bestaande maatschappel i jke en ekonomische omstandigheden zodanig zijri (nf: te organiseren zijn) dat realisering van het projekt met vertrcuwen kan worden tegemoet gezien. Met andere woorden: Voordat tot een definitieve keuze kan worden be- sloten, dient er een "survey" (of "projektformuleringsmissie") plaats te vinden (zoals ook in het projektvoorstel is omschreven), niet alieen om tot een verantwoorde keuze van twee dorpen te komen, - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 62