4e afd. 26 maart 1987 33 maar ook om te onderzoeken of er een lokale "setting" aanwezig is die redel i jkerwi js zekerheid geeft dat het projekt aanslaat., en voorts om ter plaatse de nodige afspraken te maken. Voor dit doel lijkt de inschakeiing van de Stichting "Tool" in Amster- dam, die op dit gebied zijn sporen heeft verdiend, ons gewenst en ver- antwoord. Na rapportage door "Tool" kan dan definitief beslist worden of met dit projekt in zee kan worden gegaan of niet. Dit betekent., dat er zekere voorbereidingskosten gemaakt moeten worden, maar wij achten deze kosten verantwoord, niet aileen vanwege de aanzienlijk grotere kans van slagen van het projekt, maar ook omdat er op deze wijze sprake zal kunnen zijn van een proces van geleidelijke groei naar een vorm van samenwerking. Onze konklusie is, dat voldoende voorwaarden aanwezig zijn om op de inge- slagen weg voort te gaan, zij het ook met voortdurende zorqvuldige bege- leiding; een weg die ook reeds is aangegeven door de gemeenteraad van Heemstede door de principiële bereidverklaring om gelden voor een projekt van ontwikkelingssamenwerking beschikbaar te stellen." Op grond van het vorenstaande vroeg de commissie onze medewerking voor de beschikbaar-stel1ing van een bedrag van f 30.000,-- bij wijze van voor- bereidingskrediet ten behoeve van een in Tanzania uit te voeren survey op basis van de bij het projektvoorstei gevoegde "instructie". Voor het verrichten van deze survey is thans iemand beschikbaar in de persoon van mevrouw ir. M. van Eeghen te Wageningen, die eerder soortgelijke werk- zaamheden heeft verricht en die de Tanzaniaanse taal beheerst. Bij het overleg in de commissie algemene bestuurszaken, waarbij enkele leden van de commissie ontwikkelingssamenwerking aanwezig waren, is gebleken dat de voorgestelde werkwijze geheel in overeenstemming is met de normen welke het rijk hanteert bij het verstrekken van subsidie. Wij menen dan ook dat inwilliging van het verzoek van de commissie verantwoord is en stellen u dan ook voor het benodigde krediet ad f 30.000, te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 63