34 4e afd- 26 maart 1987 De rijbaanbreedte is in principe 4.00 m. De Voorweg heeft vanwege het eenrichtingverkeer, de beschikbare ruimte en de feitelijke situa- tie thans daarentegen een breedte van 3.00 m gekregen. Tenslotte kent ook de Winterlaan over een korte lengte een rijbaan van 3 rn. De verharding van de rijweg bestaat uit kiinkers waalformaat. Het in het Programma Van Eisen vastgelegde uitgangspunt dat in deelge- bied A een maximum snelheid van 30 km/h zal moeten gaan gelden heeft uiteraard konsekwenties voor de wijze van inrichting van de in het deelgebied gelegen straten. E.e.a. is vastgelegd in een besluit van de Minister van Verkeer en Waterstaatwaarin o.a. gesteld wordt dat de inrichting van de weg waar een maximuin snelheid van 30 km/h wordt ingesteld, zodanig moet zijn dat deze maximum snelheid ook redelijkerwijs uit de omstandig- heden voortvloeit. Uit het voor u ter inzage gelegde overzicht van de resultat.en van een groot aantal snelheidsmetingen in diverse straten in deelgebied A blijkt dat in de bestaande situatie een aanzienlijk deel van het verkeer harder rijdt dan 30 km/h. Als daarbij nog bedacht wordt dat len ten tijde van de metingen de bestrating vanwege de rioleringswerk- zaamheden in een slechte toestand verkeerde en de herinrichting een zekere strukturering van het totale straatbeeld te zien zal geven, is het zonder meer noodzakelijk dat, wil voldaan worden aan de ministeriële eis, er snelheidsremmende voorzieningen getroffen zullen moeten worden. lame Met betrekking tot de te hanteren afstand tussen de voorzieningen wordt het voigende opgemerkt. Voorkomen moet worden dat do afstand tussen de ip" voorzieningen tê groot wordt.. Aan de hand van de tot riu toe opgedane "k) ervaringen in Nederland wordt door het Ministerie van Verkeer en Water- staat Direktie Verkeersvei1igheid (DVV) gesteld dat een afstand van maximaal 70 met.er gehanteerd zou moeten worden met een streefwaarde van 50 m. Binnen dit gegeven spelen zaken een rol als maximale zicht- 'f afstand, opbouw dwarsprofielruimte tusson de gevels, aard van de snel- 'i heidsremmende voorzieningen, verkeersintensiteit, één- of tweerichting- verkeerspeciale punten zoals de uitgang van een school etc. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 71