4e afd. 26 maart 1907 34 De meeste snelheidsremmende voorzieningen weike in het herinrichtings- plan voor deelgebied A zijn toegepast, zijn zogenaamde "SVT-drempels"; dit zijn drempels die landelijk veel worden toegepast en waarvan bewe- zen is dat zij een wezenlijke bijdrage kunnen leveren aan het verlagen van de snelheden. Met name snelheden boven de 30 km/h komen na aanleg van een dergelijke drempel vee) minder voor. De bestrating van de snelheidsremmende voorzieningen zal enerzijds dienen aan te sluiten bij de rest van de rijbaan en anderzijds moeten voldoen aan de eis van voldoende zichtbaarheid door de weggebruikers. Het thans voor u liggende herinrichtingsplan is, met name voor wat betreft de wijze van inrichting in relatie met de 30 km/h-rege)ing, besproken met een vertegenwoordiger van DVV. Het samenvattend oordee) luidde dat het plan de toets der kritiek goed kan doorstaan, er sprake is van een kwaiitatief verantwoorde woonomgevingsverbetering en dat de gepiande snelheidsremmende voorzieningen een positieve invioed op de verkeersveiiigheid zulien hebben. De maatvoering van de bochten is afgestemd op de eis van berijdbaarheid doorop een dergelijke woonwijk afgestemd, "normaal" vrachtverkeer. De openbare verlichting in dit deel van de Indische Wijk is enige jaren geleden geheel vernieuwd en bestaat uit 4 m. hoge aiuminium lichtmas- ten (zgn. paaltop). Afgezien van eventuele verplaatsing en hier en daar een mast extra in verband met de herinrichting wordt in dit plan verder uitgegaan van handhaving van de bestaande situatie met betrekkirig tot de openbare verlichting. VOORWEG. In de afgelopen maanden zijn er 4 plannen ontwikkeld voor het noordelijk dee) van de Voorweg (Wilhelminaplein - voormaiig Nic. Beetsschool In plan I werd, conform het PVE, uitgegaan van geen of nauwelijks aanvullende groenvoorziening. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 72