4e afd. 26 maart 1987 34 I" P,an 11opgesteld na vooroverleg met een bewonersafvaardiging, was een rij leibomen geprojekteerd aan de oneven zijde tussen het trottoir en de rechts van de rijbaan gelegen parkeerplaatsen. Hoewel velen van de °P de iospraakavond aanwezige bewoners van oordeel waren dat de Voorweg door de leibomen een fraaier aanzien zou bieden, wogen voor de meeste van de direkt-belanghebbenden de nadelige konsekwenties ervan zo zwaar dat men wilde afzien van de op zich waardevolle suggestie. Het eind- oordeel tijdens de inspraakavond en een brief van bewoners van de oneven zijde hebben geleid tot plan III waarin geen leibomen waren opgenomen en het parkeren bij de percelen 2 t/m 20 aan de even zijde was geprojekteerd. °P 1^-02-1987 is door het overgrote deel van de bewoners van bet noorde- lijk deel alsnog gevraagd om leibomen in de straat, doch nu niet aan de rechterzijde, zoals in plan II, maar aan de andere kant, nl. bij de Voorwegschool en bij de percelen 2 t/m 20. De parkeerstrook zou daarbij weer verschuiven naar de oneven zijde. Hoewel aan dit plan IV nogal wat bezwaren kleven (smaller trottoir, weinig ruimte bij de schoolverleggen waterleiding, aanbrengen anti-worteldoek, speciate wegfundering, boom- beschennende maatregelen) is uiteindelijk toch gemeend deze voorstellen van de bewoners over te nemen. Op de tekening dd. 20-02-1987 is e.e.a. aangegeven. Wel wordt nog opgemerkt dat de door de leibomen optredende ongemakken' (verminderde lichtinval in de woningen, uitschietende takken, bladeren) te zijner tijd geen reden mogen zijn de leibomen alsnog te verwi jdereri. Met het team van de Voorwegschool is overlegd over het gedeelte van de Voorweg tussen het Wilhelminaplein en perceel nr. 20. Het parkeerverbod volgens beleidsintentie 37, de in het PVE aangegeven mogelijklieid tot tegengesteld fietsverkeer tussen school en Wilhelminaplein en de wens bet trottoir vrij te houden van geparkeerde auto's hebben geleid tot de in de tekening weergegeven inrichting. Over de exacte vormgeving zal t.z.t. nog verder worden overlegd. De twee plantenbakken nabij het Wilbelmina- plein zullen in elk geval worden verwijderd. Tussen de Winterlaan en de Valkenburgerlaan zal de groenvoorzieriing naast de muur van Meer en Bosch pen face-lift ondergaan. De snelheids- remmende voorzieningen worden ondersteund met o.a. bomen. - 5

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 73