4e afd. 26 maart 1987 34 De boom in het midden van de uitmonding van de Voorweg op de Valkenburger laan heeft plaats gemaakt voor wat meer groen van geringe hoogte. In deze plantvakken zullen twee bomen van formaat worden geplant aan weerszijden van de straat. De te handhaven bomen zullen een uitgebreide onderhoudsbeurt ondergaan. De overgebleven boom op de hoek van de Voor- weg en de Winterlaan zal nog nader onderzocht worden met betrekking tot de vraag of handhaving uit oogpunt van veiligheid verantwoord is. De op de inspraakavond over de herinrichting van de Voorweg aanwezige bewoners hebben gevraagd om "aan het karakter van de Voorweg aangepaste openbare verlichting". Men denkt daarbij aan de gietijzeren "oude" licht- masten zoals die in 1982 op het Wilhelminaplein zijn geplaatst. Ten behoeve van de besluitvorming inzake de soort lichtmasten in de Voorweg zijn de meerkosten qua investering van gietijzeren lichtmasten t.o.v. het handhaven van de bestaande masten berekend; deze bedragen f 60.000, Gelet op de hoogte van dit bedrag menen wij dat niet tot het aanbrengen van "oude" lichtmasten moet worden overgegaan. WINTERLAAN. Het smalle dwarsprofiel in het midden van de straat (8.00 m) wordt opge- deeld in twee trottoirs van 1.50 m breed, één parkeerstrook en een rij- loper van 3.00 m. In de laan worden de bomen gehandhaafd met dien verstande dat drie bomen een andere plaats in de straat zullen krijgen. B. TOUSSAINTLAAM. Conform het PVE is bij de opstelling van het voorlopig ontwerp uitgegaan van tweerichtingverkeer. De op de inspraakavond aanwezige bev/oners wensen de bestaande situatie echter te handhaven omdat men bij opensteiling van de straat tussen het N. Beetsplein en de Valkenburgerlaan iri twee rich- tingen bevreesd is voor méër verkeer. Daarnaast is gesteld dat de huidige situatie al geruime tijd bestaat en er eigenlijk geen problemen mee zijn. Hede gezieri voornoemde redenen is bij het opstellen van het definitieve herinrichtingsplan zoals dat thans voor u ligt uit.gegaan van éénrichting- verkeer. - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 74