4e afd. 26 maart 1987 34 Doordat er in de straat in het nieuwe ontwerp gelegenheid is voor haaks- parkeren en de bestaande verkeersmaatregel alleen het inrijden vanaf de Valkenburgerlaan verbiedt - en dus toestaat dat men vanuit de B. Toussaint- laan de "verkeerde" richting uitrijdt - is het zinvol de verkeersmaat- regel oin te zetten in "echt" eenrichtingverkeer met qebruik van borderi modei 12 en 13 in plaats van bord model 20. Voor (brom) fietsers blijft het mogelijk de straat in tv/ee richtingen te berijden. De grootste wijziging ten opzichte van de bestaande situatie treedt op in het brede gedeelte alwaar de brede groenstrook verdwijnt. Daarvoor in de plaats komen een smallere groenstrook, schuin-parkeerplaatsen en een breder trottoir aan de oostzijde. De 4 boompjes worden vervangen d°or 22 nieuwe exemplaren. Op verzoek van de bewoners is het trottoir v°or de doorgaande voetgangers niet langs de woningen geprojekteerd, waardoor wat dat betreft de bestaande situatie blijft gehandhaafd. OP het voorterrein van de voormalige N. Beetsschool zijn 10 parkeer- plaatsen geprojekteerd. Op het laatste gedeelte van de B. Toussaint- laan worden aan de oneven zijde 3 ongezonde boinen verwijderd en komen er 4 nieuwe voor terug. Aari de andere kant van de weg wordt bij de vnor- malige N. Beetsschool één boom van slechte kwaliteit verwijderd. In I'et gedeelte van de B. Toussaintlaan tussen de Camplaan en het N. Beetsplein verandert er niet veel. Het zeer smalle trottoir langs de percelen 64 t/m 78A wordt enigszins verhreed zodat de door bewoners gewenste geveltuintjes mogelijk worden. De gemeente zal hieraan de nodige medewerking verlenen. De boom voor nr. 67 verdwijntterwijl er bij nr. 72 een wordt geplant. NIC. BEETSLAAN. ïn de Hic. Beetslaan wordt in grote lijnen de bestaande situatie gehand- haafd met dien verstande dat er enige parkeerruimte vervalt ten gunste van bomen (16 stuks). Om redenen van gezondheid of klachten van aanwonenden (belemmering 1ichttoetreding) wordt van vijf bomen voorgesteld deze te rooien. Bij de blinde muur tegenover de percelen 2 en 4 bestaat. de mogelijkheid van enige groenvoorziening in de vorm van een geveltuintje. De twee planten- bakken bij het Wilhelminaplein vervallen. - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 75