26 maart 1987 28 In dit verband kan er op worden gewezen dat een eerder ten tijde van de bestemmingsplanprocedure Binnenweg opgesteld inrichtings- plan voorzag in de inrichting van het Julianaplein tot parkeer- park met niveauverschi1len en ruime beplantings/groengedeelten. Bij hantering van de opgenomen wijzigingsbevoegdheid zal aan het opstellen en uitvoeren van een verantwoord inrichtingsplan de uiterste zorg worden besteed. Met betrekking tot de behoefte aan parkeerruimte wordt het volgende opgemerkt. In de wijk ten oosten van de Binnenweg zijn de navolgende cate- gorieën parkeerders te onderscheiden: A. personeel en bezoekers van de bibliotheek en getiruikers van de multifunktionele ruimte in de bibliotheek; B. bewonersondernemers en personeel, wie de auto tengevolge van de parkeerduurbeperkende maatregelen op de Binnenweg niet meer aan de Binnenweg kan worden geparkeerd en die met name naar de wijk ten oosten van de Binnenweg "vluchten"; C. bezoekers van ondernemingen op de Binnenweg die daar onvol- doende kortparkeerruimte aantreffen; D. bewoners van de in wijk zelf gelegen woningen en bezoekers inclusief gebruikers en bezoekers van andere percelen, geen woning zijnde). Onderzoekingen, verricht in het kader van de evaluatie herin- richting Binnenweg, alsmede een in april 1986 in de wijk gehouden onderzoek leveren de volgende gegevens: A. Voor het personeel van de bibliotheek zijn 5 parkeerplaatsen nodig, terwijl voor het bezoek aan de bibliotheek, afhankelijk van het tijdstip, zo'n 40 50 parkeerplaatsen beschikbaar zouden moeten zijn. Te constateren valt namelijk dat de 30 parkeerplaatsen zoals die nu tijdelijk op het naastgelegen terrein aan de Eikenlaan zijn gerealiseerd, onvoldoende zijn. De multi-funktioriele ruimte met een maximum-capaciteit van 120 personen wordt in toenemende mate gebruikt voor lezingen, bijeenkomsten e.d. De behoefte ann parkeergelegenheid zal (sterk) variëren. Vooralsnog wordt uitgegaan van een maximale behoefte van 50-60 plaatsen; - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 7