4e afd. 26 maart 1987 28 gemiddeld genomen zal het dan gaan om zo'n 25-30 plaatsen. Een toename van de activiteiten ligt in het verschiet, waar- van het merendeel zich in de avonduren zal afspelen. In dit verband is het redeiijk ervan uit te gaan dat er een zekere vorm van uitwisselbaarheid is met voor de Binnenweg aan te leggen parkeerplaatsen. Gezien de onzekere factoren (aard, frequentie en tijdstip van gebruik van de multi- funktionele ruimte) moet hierbij wei de nodige voorzîchtig- heid worden betracht. B- Het aantal aan de Binnenweg te relateren langparkeerders bedraagt 200-250. Ongeveer 100 hiervan staan geparkeerd op de Binnenweg, eigen terreinen aan de Binnenweg en in de wijk ten westen van de Binnenweg. Voor de wijk ten oosten van de Binnenweg gaat het derhaive om 100 150 auto's die daar op de openbare weg geparkeerd worden. Een deel daarvan (50 75 auto's) staat op of nabij het Julianaplein. C. Uit de parkeeronderzoeken blijkt dat de direkt aan de Binnen- weg grenzende straten ondanks de parkeerzone op de Binnen- weg veelvuldig door Binnenwegbezoekers worden gebruikt om te parkeren. Voor de wijk ten oosten van die weg gaat het om 750 1000 auto's op ëên dag. Ook hier doet. zich een concentratie voor ter hoogte van Julianalaan-Cloosterlaan. Gezien de loopafstand wordt er vooralsnog vanuit gegaan dat nieuw aan te leggen parkeergelegenheid aan de rand van het centrum slechts in beperkte mate een funktie zal kunnen vervullen voor de opvang van kortparkeerders. Met deze cate- gorie wordt dan ook voorlopig nog geen rekening gehouden. D. De behoefte aan parkeerruimte op de openbare weg door de wijk- bewoners zelf en hun bezoekers is uiteraard duidelijk. Het daarnaast op grote schaal reserveren van ruimte in de woonstraten t.b.v. (lang) parkeren door anderen dan de bewo- ners past niet in de doelstellinp "bescherming woonbuurten in het centrum tegen overlast door verkeer uit het centrum". - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 8