5e afd. 26 maart 1987 KUNSTWËRK INDISCHE WIJK EN VALKENBURGERPLEIN 39 Heemstede, 25 maart 1987. Aan de raad, In de doelstellingennota die door de raad op 26 juni 1986 is vastgesteld, is onder nr. 8.10.06 opgenomen de subdoelstel1ing: "Aanbrengen van kunst- zinnige verfraaiing, zowel in openbare gebouwen als in de open lucht, alsmede indien wijkverbeteringsplannen of het inrichten van nieuwe woon- gebieden aan de orde zijn". Gelet op deze subdoelstel1ing menen wij dat een kunstwerk in de Indische Wijk en op het Valkenburgerplein zou moeten worden geplaatst. Voor het kunstwerk in de Indische Wijk zou f 50.000,-- beschikbaar kunnen worden gesteld en voor het kunstwerk op het Valkenburgerplein f 49.000,--. De kosten hiervan kunnen worden gedekt uit de budgetten Verbetering Indi- sche Wijk, reconstructie Raadhuisstraat e.o., reconstructie Glipper Dreef en reconstructie t.o.v. Binnenweg (allen opgenomen op projectenlijst II). Daarnaast bieden de budgetten reconstructie Raadhuisstraat en Binnenweg nog ruimte voor een aan te schaffen kunstwerk in beide wijken. Hierover zullen wij u te zijner tijd een voorstel doen. Om in aanmerking te komen voor subsidie in het kader van de Tijdelijke Bijdrageregeling Provinciale Bevordering Beeldende Kunst, 50% van het gemeentelijk budget tot een maximum van f 20.000,--, dient een openbare inschrijving te worden gehouden. Hiermee zijn kosten gemoeid in verband met publicatie in een vakblad. Deze kosten ramen wij in totaal op f 2.600,--. Bij een eventuele toekenning van het provinciale subsidie zullen de bud- getten voor beide kunstwerken in totaal f 70.000,-- ten behoeve van de Indische Wijk en f 69.000,-- ten behoeve van het Valkenburgerplein kunnen bedragen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 99