4e afd. 26 maart 1987 28 Deze doelstelling zal mede uitgangspunt zijn bij de voorge- nomen herinrichting van de wijk ten oosten van de Binnenweg. (in 1988 e.v. Samenvattend luidt de behoefte aan parkeerpiaatsen: A. bibliotheek - personeel bezoekers 5 40-50 25-30 70-85 multi-funktioneie ruimte subtotaal B. langparkeerders Binnenweg 50-75 C. kortparkeerders Binnenweg Totaal 120-160 P.M. Bij deze behoefteraming is er vanuit gegaan dat de parkeer- gelegenheid voor bewoners per straat wordt gerealiseerdzodat daarvoor t.o.v. de huidige situatie geen aanvullende parkeer- accomodatie behoeft te worden gereserveerd. Zoals hiervoor reeds gesteld, is voorts als uitgangspunt gehanteerd dat nieuwe parkeergelegenheid slechts voor een beperkt gebied zal funktioneren i.v.m. maximale loopafstand en alternatieven elders. ad e. M.b.t. de door reclamanten geopperde mogelijkheid van het Richard Holplein kan worden opgemerkt dat deze lokatie door zijn ligging aan de andere zijde van de (verkeersbarriêre) Heemsteedse Dreef niet in aanmerking komt voor inrichting als parkeeraccomodatie t.b.v. het centrum. ad f. Zoals onder a. is vermeld, is voor gebruikmaking van de wijzi- gingsbevoegdheid een procedure voorgeschreven. Uit het gestelde m.b.t. de onder d genoemde bezwaren kan worden afgeleid dat geen sprake is van "de enkele mogelijkheid dat zich ooit eens de noodzaak zai aandienen tot bestemmingswijziqing" De onderzoekcijfers wijzen duidelijk op een aanwezige behoefte. 7

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 9