4e afd. 7 mei 1987 60 normaal vrachtverkeer. VI. Vervanging lichtmasten. In de jaren 1973 en 1974 is op het gedeelte van de Glipper Dreef ten noorden van de Van Merlenvaart en ten zuiden van de Dr. Schaep- manlaan de openbare verlichting vervangen door lichtmasten van 7 me- ter met HPL 125 watt lampen. Omdat destijds ai sprake was van het rekonstrueren van het gedeelte van de Glipper Dreef langs "het land van Schie" is in afwachting hiervan de oude TL-verlichting gehand- haafd. Enkele jaren geleden zijn in het kader van de energiebesparing de HPL 125 watt lampen vervangen door SON 70 watt lampen. Gezien de ge- wijzigde situatie op de Glipper Dreef is het des te noodzakelijker dat de thans aanwezige openbare verlichting wordt aangepast. De huidige TL-verlichting wordt vervangen door lichtmasten van 7 me- ter met daarop armaturen voor SON 70 watt lampen, waardoor de gehe- le Glipper Dreef op uniforme wijze verlicht zal zijn. Het plan is behandeld tijdens een inspraakavond. Als voornaamste bezwaar is door bewoners van Merlenhoven aangevoerd dat het vrijliggende fiets- pad ter hoogte van de bebouwing van het noordelijke gedeelte van die wijk is gesitueerd direkt naast het voetpad dat dienst doet als achterontslui- ting van de tuinen, waardoor de veiligheid, de privacy en de rust zouden worden aangetast. In verband hiermede is het aanvankelijk geprojekteerde 1.80 m brede voet- pad verbreed tot 2.40 m, waarbij ter plaatse van de betrokken achtertui- nen tussen het voetpad en het fietspad een afscheidende voorziening zal worden aangebracht. Daarnaast zal ook de wijze van uitvoering van het fletspad een bijdrage leveren aan de veiligheid; de kleur en de bestra- ting wijken namelijk af van de grijze voetpadbestrating en het fietspad ligt niet op dezelfde hoogte als het voetpad. Verder wijzen wij erop dat bij de opzet van het noordelijke deel van Merlenhoven als uitgangspunt heeft gegolden dat een strook van 26 m breedte, gerekend vanaf de omhei- ning van Groenendaalgereserveerd zou zijn voor de (verbrede) Glipper DreefOm te voorkomen dat zeer kleine achtertuinen zouden ontstaan, heeft de bouwondernemer destijds voorgesteld de achtertuinen maximaal -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 64