89 Heemstede, 11 augustus 1987. Aan de raad, De woningen van de woningvereniging Berkenrode aan de Vijfherenstraat en het Wiekenplein dateren van 1949 en zijn derhalve bijna 40 jaar oud. Zoals bij zo vele woningen van deze ouderdom blijkt het nodig en wense- lijk groot onderhoud te plegen. Hier wordt tevens onder verstaan het aanpassen van de woningen aan de eisen van deze tijd. De geplande werkzaamheden omvatten het vernieuwen van daken, elektrawerk en goten én diverse groot onderhoudswerkzaamheden met betrekking tot ver- meuwing van gas- en waterleidingen, riolering, herstel metselwerk, re- paratie c.q. vervanging van deuren en kozijnen, aanpassing keukens e.d. 0e totale kosten van de te treffen voorzieningen worden geraamd op 358.445,--, hetgeen neerkomt op gemiddeld 18.866,-- per woning. 0p grond van de Regeling geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen 198/ is het mogelijk een subsidie toe te kennen in de kosten van de in- vestering. Het subsidie is afhankelijk van de kosten van de voorzieningen in pro- centen van de kosten van vergelijkbare nieuwbouw en het bouwjaar van de woning. De kosten van vergelijkbare nieuwbouw bedragen 94.050,--. De bijdrage wordt dan als volgt berekend: 40% x 358.445,-- 143.378,-- (is per woning 7.546, Ingevolge de Regeling kan voor de onderwerpelijke voorzieningen maximaal 12.000,— per woning subsidie worden toegekend. De berekende bijdrage blijft onder deze grens en zal naar verwachting van de Provinciale Direk- tie Volkshuisvesting worden toegekend. ilet riiet-subsidiabele gedeelte zal door de woningvereniging gedekt wor- den door een beschikking over de Algemene Bedrijfsreserve. De omvang van deze reserve biedt hiertoe de mogelijkheid. Het plan ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 111