4e afd. 27 augustus 1987 VOEREN VAN EEN RECHTSGEDING 98 Heemstede, 11 augustus 1987. Aan de raad, Op verzoek van de besloten vennootschappen Berkenroode Holding B.V. en Automobielbedrijf Boekenroode B.V. zijn de Staat der Nederlanden en de gemeente Heemstede gedagvaard voor de arrondissementsrechtbank te Haar- lem. Deze dagvaarding volgt op en loopt naast de administratiefrechte- lijke procedures die zijn en worden gevolgd m.b.t. het garagebedrijf Roemer Visscherplein 19-21, alhier en in het bijzonder, de aan de Camphuijsenlaan gelegen toegang tot de werkplaats van het bedrijf. Door middel van deze procedure trachten de genoemde vennootschappen te voorkomen, dat voorzieningen worden getroffen om te bereiken dat de toe- gang aan de Camphuijsenlaan niet meer als zodanig gebruikt kan worden. Ter toelichting merken wij het volgende op. Bij ons besluit van 25 mei 1983 hebben wij vergunning ingevolge de Hin- derwet verleend voor het onderhavige garagebedrijfwaarbij het gebruik van het pad aan de Camphuijsenlaan beperkt werd tot 120 motorvoertuigbe- wegingen per etmaalVoorts diende een aantal voorzieningen getroffen te worden. Bij Koninklijk Besluit van 16 juni 1986, nr. 44, is ons be- sluit vernietigd en de gevraagde vergunning alsnog geweigerd, met als belangrijkste argument dat de door omwonenden van het gebruik van het pad te ondervinden hinder niet door voorschriften kan worden ondervan- gen. Aansluitend hebben wij Boekenroode Holding B.V. (thans geheten Berkenroode Holding B.V.) bevolen het pad te sluiten. Voorts hebben wij bij ons besluit van 19 mei j.l. de direkties van genoemde vennootschap- pen aangezegd het pad uiterlijk 3 september a.s. te sluiten, bij gebre- ke waarvan de gemeente hiertoe zal overgaan. Terzake lopen nog bezwaar- en beroepsprocedures. Genoemde vennootschappen vorderen nu: een verklaring voor recht dat het Koninklijk Besluit van 16 juni 1986 jegens hen onrechtmatig is; dat de Staat der Nederlanden zal worden veroordeeld voormeld Koninklijk Besluit buiten werking te stellen; -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 137