4e afd. 27 augustus 1987 81 a. De Schilderswijk is van oudsher tot puur woongebied bestemd. In het in 1921 vastgestelde uitbreidingsplan "Park Bronstee" is als bijzon- dere voorwaarde opgenomen dat zonder vergunning van de raad geen hinderwet- plichtige inrichtingen mogen worden opgericht. Dit voorschrift geldt nog steeds voor nieuwe rechtsverkrijgenden. Hieruit blijkt dat met het oorspronkelijke uitbreidingsplan een ruimtelijke ontwikkeling voorgestaan werd die het ontstaan van bedrijfsterreinen beoog- de tegen te gaan. Dit is in overeenstemming met de wensen van de zich daar gevestigde bewoners, die voor deze lokatie gekozen hebben vanwege een rustig en ongestoord woongenot. Een bestemmingswijziging als de onderhavige beschouwen de aangrenzende bewoners als een aantasting van het woon- en leefklimaat. b. In de toelichting op het ontwerp-plan is ten onrechte niet vermeld dat hier sprake is van een bedrijfsterrein met een onwettige status, i.c. wegens strijd met de laatstelijk in 1956 bij "Herziening XVIIC" voor dit terrein vastgestelde bestemming. Blijkens de toelichting van deze herziening en de considerans van het raadsbesluit werd het terrein be- stemd voor het bouwen van boxengaragesuitsluitend bestemd voor stal- ling van personenauto's en niet voor reparatie van auto's. In afwijking van dit besluit is ter plaatse geen boxengarage gebouwd, doch een als werkplaats en magazijn ingerichte opstal; de daar gevestigde bedrijfsvoering is in de loop der tijd geëvolueerd tot een volwaardig (kleinschalig) automobiel- en caravanbedrijf Vastgesteld moet worden dat aan het in 1956 specifiek voor het bewuste ter- rein genomen besluit geen uitvoering is gegeven. Bescherming en handhaving van de vastgestelde bestemming heeft niet plaatsgevonden. Het bedrijfsterrein is onrechtmatig ontstaan en moet als illegaal worden bestempeld. Het verzet van de belanghebbende omwonenden richt zich tegen de thans voorgestelde regeling welke deze misstand dreigt te wettigen. Zij hebben zich bij herhaling uitgesproken tegen het creëren van een onmid- dellijk aan hun woonerven grenzend bedrijfsterrein. 3

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 3