4e afd. 27 augustus 1987 81 II. Bestaande situatie. algemeen Het plangebied kan worden aangemerkt als een woongebied met in de Jan van Goyenstraat een aantal detai1handelsvestigingen en aan de P. de Hooghstraat een bedrijfsterrein. Het plangebied is in de eerste helft van deze eeuw gerealiseerd. De verkaveling îs ruim van opzet. De brede wegen, zoals de Pieter de Hooghstraatde Paulus Potterlaan, de Rembrandtlaan en de Mes- daglaan, alsmede de loop van de wegen, geven het gebied een qrid- achtige struktuur. De verschillen in vormgeving van de woningen en het in ruime mate aanwezige partikuliere groen zijn beeldbepalend. Omdat het qebied grotendeels dpor water wordt begrensd en hierlangs voornamelijk vnjstaande wonmgen of woningen van het type "twee onder één kap" zijn gelegen, hebben de randen van het plangebied een apart karakter Hoogbouw komt met voor. Aan het Spaarne is de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne gevestigd. Deze vereniging heeft aan het Marisplein een karakteris tiek houten verenigingsgebouw. De detai.lhandelsvestigingen aan de Jan van Goyenstraat hebben voor- namelijk een funktie voor de direkte omgeving. Boven deze vestiqin- gen wordt veelal gewoond. In deze straat bevinden zich drie horeka- vestigingen. an de Pieter de Hooghstraat bevindt zich een bedrijfsterrein. Hier worden kampeermiddelen en motorvoertuigen hersteld en verkocht. Het grootste gedeelte van het terrein is onbebouwd. Voor het plangebied vigeren thans vier verschi1lende planologische plannen. Het oudste dateert van 1929, de meest recente van 1956. 70

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 70