4e afd. 27 augustus 1987 81 IV. Planbeschrijvinq. De woonfunktie binnen het plangebied blijft volledig gehandhaafd. Alle woningen zijn positief bestemd. De woningen kunnen over het algemeen aan de achterzijde met 3.00 meter worden uitgebreid tot een goothoogte van 3.00 meter. Ter plaatse waar op de kaart de aanduiding is aangebracht is dit niet mogelijk, omdat hier de afstand tussen de achtergevel en de achtererfgrens uit stedebouwkundig oogpunt geen uitbreiding toelaat. Op de aan de woningen grenzende strook met de bestemming "Erf" mogen gebouwen worden opgericht tot ten hoogste 30% van de oppervlakte van het betreffende terrein met een maximum van 30 m2. Voor bewoning bestemde aan- en uitbouwen mogen alleen aan de zijgevel worden ge- bouwd. Bij eind- of hoekwoningen kan vrijstelling worden verleend tot 40% met een maximum van 40 m2. De woningen mogen gedeeltelijk worden gebruikt voor praktijkruimten De mate waarin dit mag gebeuren, ligt voor de woningen langs de Heemsteedse Dreef hoger dan voor de overige woningen. Langs het Spaarne is, behoudens enkele bestaande, direkt met de aanwezigheid van het water verband houdende gebouwen (botenhuizen) een strook van 10 m breed bestemd tot "tuin". Met het oog op het voorkomen van (veelal rommelige) erfbebouwing direkt langs de water- kant en het behouden van het visueel aantrekkelijke beeld van de Spaarne-oever is hiertoe overgegaan. Deze beperking is slechts nodig tussen de Crayenestervaart en het Marisplein aangezien over dit gedeelte van het Spaarne achtererven direkt grenzen aan het water. Langs de Crayenestervaart is deze onbebouwde strook voort- gezet, voorzover deze mede bepalend is voor.het beeld van de Spaarne- oever. detailhandel De panden aan de Jan van Goyenstraat zijn, afhankelijk van het huidige gebruik, bestemd tot "Detailhandel" of "Detailhandel en Horeca". Het plan biedt aan de meeste panden een uitbreidingsmogelijkheid. Deze zijn niet van dien aard dat hierdoor de bestaansmogelijkheid van andere winkels zou kunnen worden aangetast of dat hierdoor een verandering van de koopstroom zou kunnen plaatsvinden. Het gaat om relatief geringe uitbreidingen, welke geen distributie-planologische gevolgen hebben. Binnen genoemde bestemmingen mag worden gewoond. Gelet op het karakter van de Jan van Goyenstraat, is in de voorschrif- ten voor de reparatie-inrichting een uitsterfregeling opgenomen. Dit houdt in dat het betreffende pand, nadat hierin alleen detail- handels- en/of dienstverleningsaktiviteiten hebben plaatsgevonden, niet meer gebruikt mag worden voor de vestiging van een reparatie- inrichting voor klein metaal. Op de aan de panden met bovenstaande bestemmingen grenzende strook grond met de bestemming "Erf" mogen alleen erfafscheidingen worden geplaatst. 73 woondoel- einden, erf en tuin

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 73