4e afd. 27 augustus 1987 81 maatschap- pel i jke doeleinden groenvoor- zieningen en water bedrijven verkeer en verbl i jfs- gebied De betreffende achtererven zijn voor het merendeel onregelmatig begrensd. Door het konkreet aangeven van het bebouwingsvlak waarop binnen de bestemming detailhandel met een lagere hoogte bebouwing mogelijk is, wordt het dichtslibben van de achtererven met veel- vormige bebouwing voorkomen. Een heldere bebouwingsstruktuur met inzichtelijke en toetsbare be- grenzingen van de verschi1lende onder te brengen funkties zal een aantrekkelijker beeld geven. Daarnaast zal de bedrijfsvoering van de verschillende vestigingen d°or de zeer ruime uitbreidingsmogelijkheden geen nadelige invloed ondervinden. De bestaande bergingen die door deze wijze van bestemmen onder het overgangsrecht vallen, hebben geen van alle een funktie voor de aktiviteiten in de detailhandel maar slechts voor de woonfunktie. Het verenigin'gsgebouw aan het Spaarne heeft de bestemming "Maatschap- pelijke Doeleinden" gekregen. De mate waarin het gebouw kan worden uitgebreid, is aangegeven op de plankaart. Gebouwen mogen alleen binnei het aangegeven bouwvlak worden gebouwd. De in het verenigingsgebouw aanwezige woning is bestemd tot "woondoeleinden". Overeenkomstig de bestaande situatie zijn de plantsoenen bestemd tot Groenvoorzieningen" en zijn de Bronsteevijver, de Crayenestervaart en het betreffende gedeelte van het Spaarne bestemd tot "Water". De gebrulksvoorschriften laten het niet toe dat deze wateren worden gebruikt als vaste ligplaats voor woonschepen. Dergelijke schepen bevinden zich overigens niet binnen het plangebied. Het enige bedrijfsterrein ligt aan de Pieter de Hooghstraat. Dit ter- rein is bestemd tot "Bedrijven". Op grond met deze bestemming mogen bedrijven vallende in de kategorie 1 of 2 van de bij de voorschriften behorende Staat van Inrichtingen en kantoren worden gevestigd. Ook de huidige bedrijfsaktiviteiten zijn toegestaan. Eventuele hinder van dergelijke bedrijven kan worden voorkomen of worden beperkt door de uit de milieuwetgeving voortvloeiende vergun- ningen met bijbehorende voorschriften. Door de in de voorschriften opgenomen wijzigingsbevoegdheid kunnen burgemeester en wethouders de bestemming wijzigen in de bestemmingen Woondoeleinden' "Erf" en "Tuin"waardoor het mogelijk wordt om ter plaatse - na de planwijziging - woningen te bouwen. Het aantal en de ligging hiervan wordt in de voorschriften bepaald. De in de paragraaf "Verkeer" van Hoofdstuk 2 genoemde wegen met een toegewezen funktie hebben de bestemming "verkeer" gekregen. De overige wegen zijn bestemd tot "Verblijfsgebied" Het gedeelte van de noordelijke rijbaan van de Rembrandtlaan zonder expliciet toegewezen funktie is eveneens bestemd tot "Verkeer", omdat het hier om een relatief klein weggedeelte gaat en het in het be- trokken geval niet nodig is ëën straat twee bestemmingen te geven. Voorts bestaat er feitelijk geen verschil in inrichting tussen de weggedeelten. 74

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 74