4e afd. V. Geluidhinder. 27 augustus 1987 81 Op 1 januari 1982 zijn de artikelen 74 t/m 87 van de Wet Geluidhinder (WGH) van kracht geworden. Dit betekent dat langs iedere weg met meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal (binnen 10 jaar te verwachten) een geluidzône aanwezig is. In het plangebied liggen vijf van dergelijke wegen, te weten: de Heemsteedse Dreef, het J.M. Molenaerplein, de Jan van Goyenstraat en het Van Ostadeplein. Ingevolge artikel 74 van de WGH bedraagt de zône langs de: Heemsteedse Dreef 350 meter (4-strooks weg in stedelijk gebied) J.M. Molenaerplein 200 meter (2-strooks weg in stedelijk gebied) Jan van Goyenstraat 100 meter (2-strooks weg in stedelijk gebied met minder dan 5000 mvt/etmaal Van Ostadeplein 100 meter idem; I H.W. Mesdaglaan 100 meter idem. Alleen langs de Pieter de Hooghstraat wordt door de wijzigingsbevoegd- heid een nieuwe geluidgevoelige bestemming geprojekteerd, te weten: woningen. Deze ligt binnen de zône van de Jan van Goyenstraat. Uit akoestisch onderzoek blijkt dat ruimschoots voldaan wordt aan de in de WGH gestelde normen. De gesloten bebou- wing van de Jan van Goyenstraat heeft een grote afschermende werking. Opgemerkt kan worden dat de intensiteit op de P. de Hooghstraat ter plaatse van het betrokken terrein ongeveer 1300 mvt/etmaal bedraagt. Voor het overige zijn binnen genoemde zônes geen nieuwe geluidgevoelige bestenmingen geprojekteerd. Aangezien het in het plangebied voornamelijk gaat om bestaande situaties is afde- ling 3 van Hoofdstuk VI van de WGH (maatregelen in bestaande situaties) van belang. Voor de bestaande situaties is ingevolge het bepaalde in artikel 88 WGH slechts een deel van de zône van belang, het zogenaamde "gebied van de zône". De breedte daarvan bedraagt langs de Heemsteedse Dreef 150 meter (4-strooks weg in stedelijk gebied) en langs de overige genoemde wegen 100 meter (2-strooks weg in stedelijk gebied). Vanaf maart 1985 moeten die situaties worden aangemeld waarbij de geluidsbelasting binnen het gebied van de zône meer bedraagt dan 55 dB(A). Uit de nota "Inventarisa- tie wegverkeerslawaai" van december 1982 blijkt dat de woningen aan de Heemsteedse Dreef, rekening houdende met een verkeersgroei van 20-30% en met een afname van de geluidsproduktie van motorvoertuigen van 5 dB(A) ex artikel 103 WGH een gevelbelas- ting hebben van 61 t/m 65 dB(A) en dat de woningen aan de Jan van Goyenstraat, even- eens rekening houdende met genoemde twee punten, een gevelbelasting hebben van 56 t/m 60 dB(A) Omtrent eventueel te nemen maatregelen zal overleg plaatsvinden. Bovenstaande - daarvoor in aanmerking komende - situaties zijn inmiddels aangemeld. 75

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 75