afd. 27 augustus 1987 81 Er wordt geluidsoverlast ondervonden van gaande en komende bezoekers. Het aanzicht en de groenvoorziening in de zogenaamde "binnentuinen" in de driehoek Jan van Goyenstraat, Lucas van Leydenlaan en W. van der Veldekade wordt aangetast door voor de afvoer van bakluchten e.d. noodzakelijke pijpen en kanalen. Door de voorgenomen uitbreiding van het pand zal bedoelde driehoek "ver- stenen" Daarnaast wordt gevreesd voor verloedering van de buurt door het gedrag van cafëbezoekers. Eveneens wordt verkeers- en parkeeroverlast, alsmede stankoverlast uit de keuken ondervonden. Op een derde, zelfstandige horecagelegenheid wordt geen prijs gesteld. Het karakter van een woonbuurt met een op het gezinsleven afgestemde winkel- straat dient behouden te blijven. In de handhaving van de aan de vergunning verbonden voorschriften hebben bewoners geen vertrouwen. b. Reclamanten merken voorts op dat het bestemmingsplan blijkens de toe- lichting voornamelijk gericht is op consolidatie van de bestaande be- bouwing, waarmee kennelijk ook consolidatie van het bestaande gebruik bedoeld wordt. Zij wijzen er op dat slechts twee van de betreffende gebouwen voor horeca- doeleinden in gebruik zijn. Het derde gebouw op nr. 31 is in gebruik als woning, terwijl het tot café verbouwde gedeelte op de begane grond vermoe- delijk tengevolge van vergunningproblemen is gesloten. Consolidatie van deze situatie via het bestemmingsplan lijkt een bestuurlijke spitsvondigheid. Aansluiting zoekend bij de plantoelichting stellen de bewoners dat de beide café's in het geheeldan wel bijna geen functie vervullen voor de directe omgeving. Drie horecavestigingen is voor zo'n woonbuurt wel wat veel; naar hun mening zijn er twee te veel. Verzocht wordt het voorliggende ontwerp-bestemmingsplan niet goed te keuren, dan wel aan de panden nrs. 31 en 33 de bestemming Detailhandel/Horeca, althans Horeca te ontnemen.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 7