4e afd. 27 augustus 1987 81 4e a ad a. De aard van het woon- en leefklimaat in een bepaalde straat of wijk is ad b uiteraard een kwestie van beleving. De Jan van Goyenstraat is van oorsprong een winkelstraat. Door het afnemen van de gemiddelde woningbezetting en vermindering van het draagvlak voor de distributieve voorzieningen hebben zich in deze straat ontwikkelingen voorgedaan in de richting van dienstverlening en/of bedrijfsmatige aktivi- teiten. Ook de horecavestigingen kunnen daartoe gerekend worden. In verband met een andere vorm van dienstverlening en de van winkelvesti- gingen afwijkende openings- en sluitingstijden is een specifieke bestem- ming "detai1handel en horeca" in het plan opgenomen. Een dergelijke be- stemming is zeker niet ongelimiteerd toelaatbaar en is derhalve beperkt tot drie kadastrale percelen. Op deze wijze beoogt het bestemmingsplan een ver- dere ontwikkeling in die richting te voorkomen. Een nadere beschouwing van deze bestemmingsregeling geeft aanleiding tot het vervangen van de gemeng- de bestenming "detailhandel en horeca" door de bestemming "detai1handel met de specifieke aanduiding "horeca", voorzien van een bepaling dat in- dien in het betreffende pand een ander soort bedrijf dan een horecabedrijf gevestigd wordt, de mogelijkheid vervalt daar opnieuw een horecabedrijf te vestigen. Een dergelijke regeling heeft tot doel het aantal horecavestigin- gen in de toekomst te verminderen indien de economische haalbaarheid of de marktsituatie daartoe leidt. Bij het vaststellen van de bebouwingsmogelijk- heden in de door reklamanten bedoelde driehoek is de nodige zorgvuldigheid in acht genomen door langs de achtererfbestemming van de panden aan de Jan dat van Goyenstraat een onbebouwde strook van 3 meter op te nemen. De ligging en de afstanden tot de bestaande bebouwing zijn overigens zoda- dat nig dat altijd sprake is geweest en zal blijven van kleine binnentuinen. de n Het economisch proces laat zich niet geheel sturen in de door reklamanten j gara gewenste richting van een op het gezinsleven afgestemde winkelstraat. De distributieve omstandigheden zijn bepalend voor de omvang van detail- dat handelvoorzieningen. best Het betrekking tot de aangehaalde hinderaspekten wordt opgemerkt dat het is w in het algemeen door het verbinden van voorschriften aan een vergunning den ingevolge de Hinderwet of de geluidhinderverordening mogelijk is hinder terug te brengen tot een aanvaardbaar niveau. Bij naleving van dergelijke geie voorwaarden, waartoe kontrôle wordt uitgeoefend, zal van een onaanvaard- qele bare aantasting van woon- of leefklimaat geen sprake zijn. -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 8