2e afd 27 augustus 1987 84 ad 2. Naar aanleiding van het feit dat er de laatste jaren nogal wat bouw- kundige voorzieningen getroffen moesten worden aan het klokketorentje op het dak van het raadhuis, is een onderzoek ingesteld naar de onderhoudstoestand van dat torentje. Uit dit onderzoek is duidelijk geworden dat zowel het klokketorentje als de vier schoorstenen in een slechte bouwkundige staat verkeren. Wij menen dat het niet verantwoord is deze niet ongevaarlijke situ- atie te handhaven. Omdat reparatie van onderdelen technisch zeer moeilijk is, hoge kosten met zich mee zal brengen én het risico in zich bergt dat over een aantal jaren weer tot reparatie of vervanging zal moeten worden overgegaandienen o.i. het klokketorentje en de vier schoorstenen gesloopt te worden en opnieuw te worden opgebouwd in dezelfde stijl. De kosten van deze voorziening worden geraamd op i 184.000,--. Op iijst II, projekt nr. 64, is hiervoor een bedrag geraamd van f 164.000, ad 3. De huidige telefooncentrale in het raadhuis (tevens centrale voor het gebouw aan de Van den Eijndekade) is ca. 15 jaren oud. De kapa- citeit van deze centrale is onvoldoende en het systeem is verouderd. De produktie van dit systeem is al geruime tijd geleden gestaakt. Bovendien treden er storingen op. Aanvankelijk lag het in het voor- nemen de centrale in 1986 te vervangen. Op grond daarvan werd voor dit doel op lijst II een bedrag van f 250.000,-- opgenomen. Met het oog op de komende reorganisatie van het gemeentelijke appa- raat en de daarmee verband houdende verbouwingen van zowel het raadhuis als het gebouw aan de Van den Eijndekade, werd de vervang- ing echter uitgesteld. Nu de nieuwe organisatievorm bekend is, alsook de plaats waar de medewerkers komen te zitten en de nodige werkzaamheden tegelijker- tijd met de verbouwing kunnen worden uitgevoerd, is het wenselijk thans de vervanging van de telefooncentrale te realiseren. Na overleg met de P.T.T. bleek voor een organisatie als die van de gemeente Heemstede een centrale van het type V0X 5200 het meest geschikt te zijn. - 2

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 90