4e afd. 27 augustus 1987 81 ad b. De toelichting op het ontwerp-plan geeft in hoofdstuk II een beschrijving van de bestaande situatie, waarin ook de drie horecavestigingen worden ge- noemd. Dat één van de panden tijdelijk niet als zodanig in gebruik is, doet hieraan niet af, evenmin als eigendomssituaties en andere vergunningsproce- dures welke in het kader van de ruimtelijke ordening niet relevant zijn. Met betrekking tot de vestiging van bedoelde horecagelegenheden kan nog het volgende worden opgemerkt. In het pand Jan van Goyenstraat 29 is sinds 1978 met de vereiste vergunnin- gen een restaurant gevestigd. Voor het pand Jan van Goyenstraat 31 is in 1984 vrijstelling als bedoeld in artikel 352, lid I, van de bouwverordening verleend ten behoeve van een ge- bruik als café en later als restaurant. Nieuwe aanvragen om vergunning op grond van de Drank- en Horecawet en van de Hinderwet zijn in behandeling. Het pand Jan van Goyenstraat 33 was voorheen in gebruik als slijterij. In 1982 is hier een proeflokaal gevestigd, waarvoor de benodigde vergunnin- gen zijn verleend. Een regeling van deze horecavestigingen in het voorliggende ontwerp-plan is hierop een logisch vervolg en kan niet als bestuurlijke spitsvondig- heid worden gekwalificeerd. De opmerking in de plantoelichting over de funktie voor de direkte omge- ving tenslotte slaat uitsluitend op de detailhandelvestigingen. dat op grond van het vorenstaande de bezwaren ongegrond moet worden verklaard; dat een nadere beschouwing van de bebouwingsmogelijkheden het wenselijk maakt de na planwijziging te realiseren bebouwingsmogelijkheden uit te breiden met j garages en uitsluitend een maximum aantal (3) woningen voor te schrijven; dat voorts tijdens de ontwerpfase van het bestemmingsplan is gebleken dat de bestaande situatie van de woning Tooropkade niet geheel korrekt op de plankaart is weergegeven en dat er daardoor aanleiding bestaat de bestemming woondoelein- den van dat pand in westelijke richting uit te breiden; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 4 augustus 1987; gelet op de artikelen 22 tot en met 25 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 9