Wo 17 december 1987 14? HERINRICHTING RAADHUISSTRAAT EN RAADHUISPLEIN Heemstede, 3 december 1987. Aan de raad, Op 9 juni j.l. hebben wij het programma van uitgangspunten reconstructie Raadhuisstraat e.o. vastgesteld. Op basis hiervan is een plan opgesteld voor de herinrichting van de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein. Na een eerste bestuurlijke behandeling in oktober is het plan voorgelegd aan de betrokken bewoners en ondernemers. Over het algemeen is met in- steirming op het plan gereageerd. Het uiteindel i jke plan wijkt dan ook slechts op enkele onderdelen af van het eerste concept. Planbeschrijving Raadhuisstraat. Volgens het plan zal de bestaande situatie grotendeels gehandhaafd wor- den; een uitzondering vormen de twee pleinvormige ruimten, waarvan de in- richting sterk wordt gewijzigd. De trottoirs blijven (nagenoeg) op dezelfde breedte alleen het trottoir ter hoogte van de nrs. 86-98 wordt verbreed. De verharding bestaat uit nieuwe tegels welke voorzien zijn van een merwebasaltlaag. Daar waar no- dig zal het trottoir voorzien worden van houten paaltjes om fout-parkeren tegen te gaan. Het aantal verticale obstakels zal zoveel mogelijk beperkt worden. Ten aanzien van het verstrekken van ontheffingen voor uitstallin- gen door ondernemers zal hetzelfde beleid gevolgd worden als voor de uit- stallingen op de Binnenweg. In de bestaande situatie zijn er in de Raadhuisstraat tussen de Kerklaan en de Provinciënlaan 69 parkeerplaatsen. Het herinrichtingsplan voorziet in de aanleg van 65 plaatsen. Er komen twee plaatsen voor invaliden en voor laden- en lossen worden drie plaatsen gereserveerd. De thans in de rijbaan en parkeerstroken aanwezige klinkers worden opnieuw gebruikt voor het bestraten van de parkeervakken. De rijbaan krijgt overal een breedte van 5.50 m. Ter hoogte van het voor- malige postkantoor en het wat breder gedeelte ten noorden van de Haven- straat is een tweetal plateau's geprojekteerd welke tot doel hebben de snelheid van het autoverkeer enigszins te beperken. Vanwege het in lijst

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 103