Wo 17 december 1987 142 II opgenomen projekt "Versobering toekomstige herinrichtingsplannen" is in tweede termijn afgezien van het vernieuwen van de rijbaanverharding: de rijbaanbestrating zal van de thans in de straat aanwezige klinkers gemaakt worden. Alleen de beide plateaus zullen met nieuwe stenen worden bestraat. De openbare verlichting is zowel uit onderhouds- als uit verlichtingsoog- punt nog niet aan vernieuwing toe; daarom en mede gelet op de noodzaak tot versobering is in tweede instantie gemeend te moeten afzien van het ver- vangen van de openbare verlichting. Daar waar het i.v.m. de herinrich- ting nodig is zullen lichtmasten verplaatst worden. De 5 essen in de Raadhuisstraat worden gerooid. Tussen de Kerklaan en de Havenstraat worden, daar waar er voldoende ruimte is, leibomen geplant. Het pleintje bij het voormalige postkantoor wordt voorzien van drie, evenwijdig aan elkaar gelegen rijen bomen. De enige jaren geleden ge- plaatste plantenbakken worden gehergroepeerd en voorzien van nieuwe be- planting. Conform de regeling op de Binnenweg zal de Raadhuisstraat na 11.00 uur gesloten zijn voor vrachtauto's. Op de beide "parallelwegen" wordt êén- richtingverkeer ingesteld van zuid naar noord. 0p verzoek van de ondernemers zal de spaarzame groenvoorziening in de Drentelaan aan de achterkant van enkele panden aan de westzijde van de Raadhuisstraat vervangen worden door verharding ten behoeve van het la- den en lossen aldaar. Tegelijk met de herinrichting zal de uit het begin van deze eeuw date- rende en in een zéér slechte staat verkerende riolering vernieuwd worden. Voorafgaande hieraan zullen diverse nutsvoorzieningen gewijzigd worden; o.a. het laagspanningsnet. Planbeschrijvinq Raadhuisplein. 0p éên uitzondering na kent het plan voor de herinrichting van het Raad- huisplein ten opzichte van de bestaande situatie geen grote veranderin- gen. De trottoirs blijven over het algemeen op de huidige breedte en wor- den gemaakt van grijze tegels. Ter plaatse van de inritten wordt het trottoir uitgebogen. Bij het raadhuis bestaat het trottoir uit klinkers waalformaat. De rijbaan is 6.50 in. breed. Voor de bestrating wordt ge- bruik gemaakt van de thans in de straat aanwezige klinkers. De bushaltes

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 104