Wo 17 december 1987 142 blijven op dezelfde plaats. Tegenover de Hendrik de Keyserlaan worden twee bomen geplant. Vanwege de hoge parkeerdruk in de omgeving van het raadhuis is de grootst mogelijke meerderheid van ons college van mening dat aan de westzijde van de rijbaan op het gedeelte tussen de Valkenburgerlaan en de inrit naar het voorplein van het raadhuis in plaats van 12 langs-parkeerplaat- sen 18 schuin-parkeerplaatsen dienen te worden aangelegd. De vergroting van het parkeerareaal weegt in deze situatie op tegen de nadelen die verbonden zijn aan deze oplossing (esthetisch minder mooieen kleine vermindering van het openbaar groen en verkeersonvei1iger) Kosten. De kosten van het herinrichtingsplan en de vernieuwing van de riolering zijn geraamd op 1.097.000,- (incl. 35.300,- wegens gedeelte van vernieuwingskosten waterleiding en kosten van verleggen van kabels en leidingen). Met het wijzigen van de nutsvoorzieningen is verder een be- drag van 197.000,— gemoeid; het verplaatsen van de lichtmasten kost 22.000,--; voor het aanpassen van de brandkranen is 3.000,— nodig. De totale kosten van het plan voor de herinrichting van de Raadhuis- straat en het Raadhuisplein met bijkomende werkzaamheden bedragen dus 1.319.000, Wij geven u in overweging 1% van dit bedrag, derhalve rond 13.000, beschikbaar te stellen ten behoeve van een kunstwerk. Een overeenkomstig voorstel zullen wij doen bij de aanbieding van het plan voor de herin- richting van de wijk ten oosten van de Raadhuisstraat; daarbij zal reke- ning worden gehouden met het bedrag ad. 5.000,— hetwelk was begrepen in het krediet dat overeenkomstig ons voorstel d.d. 25 maart 1987, nr. 39, beschikbaar is gesteld ten behoeve van o.m. de kunstzinnige ver- fraaiing van het Valkenburgerplein. Wij merken nog op dat in het onderhavige plan in verband met het projekt versobering toekomstige herinrichtingsplannen" een netto versobering is doorgevoerd van 60.000,--. Daarnaast is in de kostenraming een be- drag van 32.000,-- opgenomen in verband met het besluit rente tijdens de herinrichting bij te schrijven op het krediet.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 107