Wo 17 december 1987 141 De bestaande infrastructurele voorzieningen in de Rivierenwijk kunnen zeer wel de toename van het verkeer verwerken; verwezen wordt naar het- geen hierover bij de beantwoording van bezwaarschrift 1 is gesteld. Alternatieve ontsluitingsroutesdus ook de door reclamant voorgestane, stuiten alle op grote bezwaren; verwezen wordt wederom naar de beant- woording bij bezwaarschrift nr. 1. Toepassing van artikel 13 lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (aanwijzing van planonderdelen ten aanzien waarvan de verwerkelijking van het plan in de naaste toekomst nodig wordt geacht) is dan ook niet aan de orde. Aanpassen in door reclamant voorgestane zin zal gelet op het bovenver- melde niet plaatsvinden; na herinrichting wordt de bestaande infrastruc- tuur geschikt geacht voor de verwerking van het toegenomen verkeersaan- bod. 7. De heren H.C. van der Geest en J.J. Feije. Reclamanten maken bezwaar tegen de geplande ontsluitingsroute achter de woningen Eemlaan 1 en 2 via het Merwedeplantsoen naar de Herenweg. De navolgende argumenten worden hiervoor aangevoerd. a. Uit de plantoelichting blijkt niet dat alle relevante factoren in overweging zijn genomen, waarbij reclamanten met name wijzen op de te verwachten onveilige situatie op het Merwedepiantsoen. b. De mogelijkheid van een "groene golf" als mogelijke oplossing voor de problemen welke zich voordoen bij een tweede ontsluiting op de Heren- weg is niet in de toelichting overwogen. cIn de toelichting is een onvoldoende motivering voor verwerping van de alternatieven gegeven. d. Reclamanten verwachten een verdere ontwikkeling van de Rivierenwijk en voorzien binnen 5-7 jaar verdere bebouwing met behoefte aan een uitweg op de Herenweg of nog meer verkeersdrukte op de bestaande we- gen. Zij vragen zich af waarom niet reeds nu daarin wordt voorzien en kondigen een schadevergoedingsactie ex artikel 49 W.r.o. aan in- dien de ontsluitingsweg achter hun panden komt te lopen. -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 10