Wo 17 december 1987 141 ad a. Aan het aspect verkeersveiligheid op en rondom het Merwedeplantsoen is wel degelijk aandacht geschonken. Er zal een herinrichting plaatsvinden, de voorrangssituatie Me^edeplantsoen/Ri jnlaan zal worden gewijzigd en de bocht Merwedeplantsoen/Schielaan zal beter worden vormgegeven (zie ook de behandeling van bezwaarschrift nr. 2). De verwachting van deze maatregelen is dat de blijkens de verkeersongevallengegevens bestaande veilige situatie, zal blijven gehandhaafd. ad b. De keuze voor een ontsluiting via het Merwedeplantsoen is het resultaat van een totaalafweging. Het feit dat een "groene golf" wellicht het as- pect van de verkeersveiligheid in gunstige zin zou beïnvloeden, laat de overige bezwaren ten aanzien van deze rechtstreekse ontsluiting op de Herenweg onverlet. wat betreft de verwerping van de alternatieve ontsluitingsroutes kan verwezen worden naar hetgeen terzake bij de behandeling van bezwaar- schrift nr. 1 is opgemerkt. ad d. Een verdere bebouwing is thans niet te voorzien. 8. De heer F.A. Roozen. Reclamant wijst op de ligging en oriëntatie van zijn woning en stelt dat hem bij aankoop daarvan min of meer verzekerd is dat het betrokken ge- bied tot in lengte van dagen de huidige bestemming zou behouden. Evenmin is hem tijdens een ingrijpende verbouwing van zijn woonhuis ge- wezen op eventuele consequenties van de blijkbaar reeds in ontwikkeling zijnde woningbouwplannen. Het na gesprekken met de ontwikkelaar bijgestelde bouwplan voorziet in een afstand van ca. 22 m. tussen zijn woning en de meest nabij geprojec- teerde woning met tussenliggende sloot en groenstrook. llet bezwaar van reclamant richt zich tegen de bestemming "groenvoorzie- ning" en met name tegen de daarop ingevolge artikel 11, üd 2 sub b, c en d en in lid 3 en 4 toegelaten activiteiten. Deze activiteiten betekenen z.i. een ernstige inbreuk op zijn privacy en doen de verbouwingsinvestering geheel teniet.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 11