wo 17 december 1987 UITVOERIHG NOTA GROEMSTRUCTUUR 144 Meemtede, ?5 november 1987 Aan de raad, In uw vergadering van 27 maart 1986 zijn met betrekking tot de groenstruc- tuur in Heemstede 12 algemene beleidsaanbevelingen vastgesteld. Deze aan- bevelingen vormen de criteria waaraan de plannen welke vallen binnen het kader van de nota "Groenstructuur gemeente Heemstede", worden getoetst. Wij hebben ons beraden over de invulling van het Lijst I project Uitvoering nota groenstructuur, opgenomen in het dekkinsplan 1987 t/m 1991 tot een bedra van 20.000,--. Hierbij stonden de volgende projecten ter keuze: 1. Sfeerverbinding Herenweg ter hoogte van de Geleerdenwijk, fase 1. In de genoemde nota wordt omtrent de Herenweg het volgende vermeld: "De Herenweg vormt van oudsher een verbindingsweg tussen de Bollenstreek - en het zuidelijk gedeelte van Kennemerland. Vroeger was de Herenweg de belangrijkste route tussen Haarlem en Leiden. De Herenweg wordt over een grote lengte geflankeerd door buitenplaatsen en landgoederen. Het geheel levert een bomenrijk, aantrekkelijk beeld op. Echter, ter hoogte van de Geleerdenwijk en ten noorden van de Zandvoortse- laan is van de invloed van de bomenrijke landgoederen weinig of niets meer te merken. Het beeld wordt sterk bepaald door de bebouwing van de Geleerde wijk en de daarvoor gelegen vlakke, open plantsoenen en ten noorden van de Zandvoortselaan door de meer of minder dichtbij gelegen rijen woningen. In het noorden gaat de Herenweg over in de Wagenweg. Pas waar de Wagenweg langs de Haarlemmerhout voert, is de sfeer, die thuishoort op de Herenweg, weer voelbaar. Het is wenselijk in elk geval een sfeerverbinding te maken ter hoogte van de Geleerdenwijk. Hiervoor kunnen de grote plantsoenen t.h.v. de Eykmanlaa worden gebruikt. Ook het kerkplein op de hoek Herenweg/Kerklaan kan hierin een rol spelen. r| Ten noorden van de Zandvoortselaan behoort een "groene" verbinding met de Haarlemmerhout nu nog tot de onmogelijkheden, gezien het intensieve profie van de Herenweg daar."

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 123