wo 17 december 1987 144 Fase 1 voorziet in de aanleg van een middenberm op de Eykmanlaan, waarin een rij bomen is geprojekteerd. Het planten van bomen in het midden van de brede Eykmanlaan brengt een van de "ontbrekende schakels" terug in de "groenketen" langs de Herenweg. Het "gat" dat door de Eyk- manlaan, gezien vanaf de Herenweg, wordt gevormd, wordt als het ware "gedicht" met groen. Het vertikale element dat zal ontstaan bij de aanplant van bomen op een middenberm in de Eykmanlaan, zorgt voor een visuele versmalling van het brede, open profiel van de Eykmanlaan. De aan te leggen middenberm heeft een breedte van 3 meter en een lengte, gerekend vanaf de voetgangersplaats, van 45 meter. Het project kan worden beschouwd als een uitwerking van de algemene be- leidsaanbevelingen 1 en 4 (zie raadsbesluit d.d. 27 maart 1986). De totale kosten van het aanbrengen van de middenberm en het planten van de bomen worden geraamd op f 25.000, 2. Sfeerverbinding Herenweg ter hoogte van de Geleerdenwijk, fase 2V Oeze fase voorziet, waar mogelijk, in uitbreiding van de bestaande bomenaanplant in beplantingsstroken, trottoirs en gazons. Door deze uitbreiding wordt een dichte bomenrij verkregen, die, zeker wanneer de bomen volgroeid zijn, een bijdrage levert aan het herstel van de groenstructuur langs de Herenweg. De kosten van uitvoering van fase 2 worden geraamd op f 16.000,--. Hetgeen vermeld is onder 1 met betrekking tot de Herenweg en de toepas- selijke algemene beleidsaanbevelingen geldt ook bij fase 2. I 3. Renovatie plantsoenen Componistenwijk. In de nota groenstructuur wordt hieromtrent het volgende vermeld: "De Diepenbrocklaan en Van Breelaan zijn als het ware ontsluitingswegen voor de verzameling woonstraatjes, die daar haaks op ligt. Van gemeente- wege is men begonnen met het uitgeven van de stukjes openbaar plantsoen, die evenwijdig met de Diepenbrocklaan en Van Breelaan, tegen de zijgevels van de huizen aanliggen.

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 124