wo 144 Dit is niet nadelig voor het beeld van de beide lanen, integendeel, het geheel wordt er een stuk fleuriger en groener op; wel moet, om het idee te geven dat de Van Breelaan en Diepenbrocklaan inderdaad de toegang vormen tot de woonstraatjeseen kontinue laanbeplanting worden gerealiseerd. In de Diepenbrocklaan is men reeds een aardig eind hiermee gevorderd; in de Van Breelaan echter moet mog het een en ander gebeuren. De minieme stukjes plantsoen bij de voorgevels en voordeuren in de woonstraten (Brahmslaan, Chopinlaan, Strausslaan. Pijperlaan en Mendelssohnlaan) liggen zo in de privê-sfeer dat ze uitgegeven zijn aan de bewoners. Ook deze beslissing heeft een zeer positief resultaat gehad. De sterk verouderde en arme heester- en rozenbeplanting heeft nu plaats ge- maakt voor kleurrijke bloemperkjes. De groenstroken tussen de woonblokken zijn ook sterk verouderd en bieden een bijzonder saaie aanblik. In verband met het openbare karakter van de groenstroken - er liggen toegangspaden naar zowel bergingen als voordeuren langs - is het niet aan te raden deze groenstroken uit te geven aan bewoners. In een aantal groenstroken staan fraaie, oude bomen. Deze verlenen een lommerijk karakter aan de buurt en moeten daarom, ook tijdens een renovatie van de plantsoenen worden gehandhaafd. Renovatie van de plantsoenen is noodzakelijk en moet op korte termijn gerealiseerd worden. Daarbij moet rekening worden gehouden met de rekreatieve moge- lijkheden van de plantsoenen." Renovatie van de plantsoenen in de Componistenwijk wordt in verband met de slechte gezondheidstoestand van het groen wenselijk geacht. Gelet op de omvang van het gereserveerde bedrag dient gekozen te worden voor éên van de in deze omgeving aanwezige plantsoenen. De toestand van elk van de aanwezige plantsoerfën zal bepalend zijn voor deze keuze. Een ontwerp voor renovatie zal in sterke mate afhangen van wensen van de omwonenden en is daarom nog niet ontwikkeld. Het project kan worden beschouwd als een uitwerking van de algemene be- leidsaanbevelingen 10 en 11. De kosten zullen liggen tussen de 10.000,en 20.000, r 17 december 1987

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 125