WE 17 december 1987 145 VOORZIENINGEN TEN BEHOEVE VAN DE VOORWEGBASISSCHOOL Heemstede, 25 november 1987. Aan de raad, De directeur van de Voorwegbasisschool heeft verzocht een krediet be- schikbaar te stellen voor: 1. het aanschaffen van 15 leerlingensetjes als uitbreiding van het meu- bilair; 2. het uitbreiden/overkappen van de fietsenstal1ing op het achterplein; 3. het aanbrengen van buitenverlichting of muurverlichting; 4. het in enkele lokalen aanbrengen van zonwering; 5. de aanvulling van leer- en hulpmiddelen. ad 1. Het aantal leerlingen van de school is met ingang van schooljaar 1987/1988 dermate gestegen dat uitbreiding van het meubilair nood- zakelijk is. Het aantal leerlingen in de groepen 3 t/m 8 is dusda- nig gestegen dat het op dit moment noodzakelijk is om 15 leerlin- gensets aan te schaffen. Bij navraag bleek dat elders geen leerlin- gensetjes voorhanden zijn. De kosten van aanschaf bedragen f 3.364,20 inclusief omzetbelas- ting. De normen die in het rapport van de comnissie LONDO worden ge- geven voor de aanschaf van meubilair worden niet overschreden. De gevraagde uitbreiding is aan te merken als eerste inrichting. De kosten voor de eerste inrichting worden door het rijk vergoed via de stichtingskostenvergoeding. ad 2. De groei van het aantal leerlingen heeft tevens tot gevolg dat de huidige fietsenstal1ing moet worden uitgebreid. De kosten verbonden aan deze uitbreiding bedragen f 4.000,-- inclu- sief omzetbelasting. De gemeente ontvangt van het rijk via het vergoedingsstelsel basis- onderwijs voor tussentijdse technische en functieverbeterende aan- passingen een vergoeding via de post "andere voorzieningen".

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 127