145 De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. ad 3. Via het voorplein en het terrein van Meer en Bosch kan het achter- plein van de school eenvoudig betreden worden. Een aantal malen is getracht op het achterplein brand te stichten en in de school in te breken. Ter voorkoming hiervan adviseert de politie en de direc- tie van Meer en Bosch om buitenverlichting aan te brengen. De kosten hiervan bedragen 1.314,inclusief omzetbelasting. De gemeente ontvangt van het rijk via het vergoedingsstelsel basis- onderwijs voor tussentijdse technische en functieverbeterende aan- passingen een vergoeding via de post "andere voorzieningen". De kos- ten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. ad 4. In twee verschi1lende lokalen in de school is geen zonwering aanwe- zig. Tijdens de verbouwing bleek dat de bestaande zonwering versle- ten was en derhalve verwijderd moest worden. De kosten voor het aanbrengen van zonwering bedragen 3.336,80 in- clusief omzetbelasting. De nieuwe zonwering heeft bij goed onder- houd een levensduur van circa 30 jaar. De gemeente ontvangt van het rijk via het vergoedingsstelsel basisonderwijs een vergoeding via de post "andere voorzieningen". De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. In het lokaal voor de middenbouw dat aangepast moest worden t.b.v. de 4-jarigen is de zonwering nagezien en kan weer normaal door een leerkracht bediend worden. ad_5. In verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen is het te- vens noodzakelijk de didactische materialen aan te vullen. De ge- vraagde uitbreiding betreft de eerste inrichting. De aanschaffing wordt niet normoverschrijdend geacht aangezien het een aanvulling betreft op de thans aanwezige methode. De kosten voor de eerste inrichting bedragen 7.381,33 inclusief omzetbelasting en worden vergoed door het rijk via de stichtingskostenvergoeding. -2- WE 17 december 1987

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 128