APZ 17 december 1987 VREDESONDERWIJS 147 Heemstede, 25 november 1987. Aan de raad, In maart j.l. heeft de C.D.A.-fraktie een Notitie Vredesonderwijs in Heemstede uitgebracht. Deze notitie is behandeld in de commissie onderwijs. Daarbij is tevens besproken de voor u ter inzage gelegde Tweede notitie van de Schoolad- vies- en Begeleidingsdienst Zuid-west Kennemerland "Vrede in het onder- wijs". Enkele conclusies van het stuk van de S.A.B.D. zijn: - de in de W.B.O. genoemde uitgangspunten en leergebieden geven voldoen- de mogelijkheden voor vredesonderwijs; - de inhoudelijke vernieuwingen van traditionele basisschoolvakken bie- den veel onderwerpen in samenhang aan; - er zal een beleid gevoerd moeten worden dat zich o.a. richt op het actueel houden van de zgn. zaakvakmethoden; - er is een traditie in het onderwijsaanbod voor actuele thema's en toe- vallige onderwerpen. Vredesonderwijs biedt daarvoor zinvolle thema's aan. Met deze conclusies kunnen wij ons verenigen. De beide notities zijn verder besproken in het besturenoverleg. De besturen van de bijzondere scholen konden zich met de inhoud verenigen. Tenslotte zijn de notities voorgelegd aan de directeuren van de openbare basisscholen; aan hen is gevraagd zich te beraden omtrent aanschaffing van leermiddelen voor vredesonderwijs en eventuele aanvulling van het schoolwerkplan en daaromtrent voorstellen te doen. De Voorwegschool blijkt over voldoende materiaal voor vredesonderwijs te beschikken. Ook van de Berkenrodeschoolwelke per 1 augustus a.s. wordt opgeheven, is geen kredietaanvraag te verwachten. De directeur van de Crayenesterbasisschool heeft aan de hand van een ad- vieslijstwelke is opgesteld door het directeurenoverleg en de S.A.B.D., -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 133