Wo 17 december 1987 141 niettemin ruim binnen de in het Verkeersstructuurplan aangegeven grenzen blijven. Verwezen wordt naar de behandeling van bezwaarschrift nr. 1. De voorgenomen maatregelen, zoals nader omschreven bij aangehaalde be- handeling van de bezwaarschriften nrs. 1 en 2, rechtvaardigen de opvat- ting dat de bestaande, als veilig aan te merken verkeerssituatie, gehand- haafd zal blijven, ook voor de bewoners van het Merwedeplantsoen. 10. De heer E.J. Everwijn Lanqe. Reclamant verzoekt om aanpassing van het ontwerpplan in dier voege dat ten westen van de bestaande garages op het Merwedeplantsoen de mogelijk- heid wordt gecreëerd voor de bouw van één extra garage, welke na aankoop van de betrokken grond aan reclamant ten dienste zou moeten komen te staan. Een uitbreiding van bedoelde autoboxen op de door reclamant voorgestane locatie is in beginsel niet uitgesloten. Aangezien het betreffende grond- gebied geen deel uitmaakt van het onderhavige ontwerp-bestemmingsplan, *is een behandeling van het verzoek in dit kader evenwel niet aan de orde. 11. De heer H.L. Hessels. Reclamant maakt, mede namens 29 bewoners van de Maaslaan bezwaar tegen het opnemen van een ontsluitingsweg welke aansluit op de Schielaan en het niet opnemen van een ontsluitingsweg van de nieuwbouwwijk "Groenen- hoven" rechtstreeks naar de Herenweg. Gesteld wordt dat de Rivierenwijk niet is ingericht voor een nog grotere toename van het verkeer, welke door de geplande ontsluitingsroute zal ont- staan. Naar het inzicht van reclamant kan de verwachte verkeerstoename niet verwerkt worden door deze wijk. De huidige verkeerssituatie bij de kruising van het Merwedeplantsoen met de Rijnlaan is al niet optimaal en vormt een gevarenpunt, zeker ook voor het langzame verkeer. De extra belasting als gevolg van het verkeer van en naar Groenenhoven zal de situatie alleen nog maar onveiliger maken. Het verkeer van en naar het Merwedeplantsoen zal gehinderd worden door het op de Rijnlaan voor de verkeerslichten wachtende verkeer. Deze ongelukkige constructie voor de geleiding van het verkeer zal het -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 13