Fin. 151 Heemstede, 1 december 1987. Aan de raad, In het politiebureau achten wij de volgende aanpassingen noodzakelijk. I. De huidige centrale verwarmingsketel in het politiebureau is 20 jaar oud en vertoont thans ernstige gebreken. Om deze reden is de vervan- ging indertijd op lijst II geplaatst. De gebreken manifesteren zich in herhaaldelijke storingen, terwijl de heaters in de werkplaats in de afgelopen winter kapot gevroren zijn. 0p üjst II is een bedrag geraamd van i 90.000,--. Bij deze globale raming is louter uitgegaan van vervanging van de huidige ketels. Er kon toen nog geen rekening gehouden worden met de huidige eisen inzake veiligheid en hinder. Daarnaast was geen rekening gehouden met achterstallig onderhoud, dat in de afgelopen winter aan het licht is getreden. Bovendien zullen er extra kosten gemaakt moeten worden t.b.v. voorzieningen in het kader van de toekomstige verbouwing. Tenslotte is in het plan tot vervanging nog rekening gehouden met energiebesparende maatregelen. De totale kosten van vervanging worden dan geraamd op f 276.000,--. In dit bedrag is f 36.000,— opgenomen voor het treffen van energie- besparende maatregelen. Wij stellen u voor dit bedrag te dekken door een onttrekking aan de reserve "energiebesparende maatregelen". Voor deze extra investering zal een subsidie worden aangevraagd. Indien een subsidie wordt toegekend, zal deze in de reserve worden gestort. Met deze extra maatregelen wordt een besparing op het ener- gieverbruik verwacht van rond 20%. De resterende investering van f 150.000,-- (f 276.000,-- minus f 36.000,en f 90.000,kan gedekt worden door een beschikking over het fonds gemeentepolitie. II. Het aantal dames in dienst bij de politie neemt toe. Als gevolg daar- van is het nodig dat in het politiebureau een aparte kleedaccommoda- tie aangebracht wordt. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 149