Wo 17 december 1987 141 rijgedrag van de automobilisten bij hun routekeuze gaan befnvloeden in die zin dat zij gebruik zullen gaan maken van de Maaslaan om zo genoemd lastig kruispunt te omzeilen. Voor deze veronderstel1ing wordt verwezen naar een commissievergadering, waarin is toegezegd dat na realisatie van de woningbouw een evaluatie zou moeten plaatsvinden betreffende de nieu- we verkeerssituatie in de Rivierenwijk en met name gericht op de door reclamant genoemde knelpunten. Gewezen wordt op het verkeers- en veiligheidsprobleem dat in de Maaslaan zal ontstaan. Nu reeds kan er in deze smalle laan niet op normale wijze geparkeerd worden. De huidige verkeersbelasting in combinatie met het gevoerde rijgedrag geeft een woonklimaat dat redelijk veilig is. Een verhoging van de verkeersbelasting zal het woonklimaat verslechteren en een waardevermindering van het onroerend goed bewerkstel1igen. Verkeersmaatregelen zullen het karakter van de laan aantasten. Indien bij de evaluatie zou blijken dat de verkeerstoename hoger uitvalt dan is geraamd, is een rechtstreekse ontsluiting op de Herenweg niet meer mogelijk. De Rivierenwijkmet na de realisatie van Groenenhoven ca. J00 woningenzal er in vergelijking met de Geleerdenwijk met 729 woningen bekaaid afkomen. Laatstgenoemde wijk heeft namelijk twee ontsluitingswe- gen, waarvan de Eykmanlaan gelet op de breedte en structuur een grote verkeersstroom kan verwerken. De Rijnlaan is in dit verband een slap aftreksel en wordt ook nog ge- bruikt als doorgangsroute naar de Leidsevaart. De herinrichting van laatstgenoemde weg heeft ook invloed gehad op de Rijnlaan. Met betrekking tot een drietal varianten van eventuele ontsluitingsrou- tes rechtstreeks naar de Herenweg, wordt gesteld dat veel argumenten om niet daarvoor te kiezen, zijn gebaseerd op veronderstel1ingen waarvan de consequenties onvoldoende zijn onderzocht. De kosten van een rechtstreekse ontsluiting zouden geheeldan wel ge- deeltelijk gefinancierd kunnen worden via het bouwplan. Een officieel verzoek voor een rechtstreekse ontsluiting is bij Rijks- waterstaat nooit ingediend. De vergaande plannen om de Herenweg af te stoten naar de provincie en eventueel zelfs naar de gemeente zouden het beleid omtrent ontsluitin- gen van woonwijken kunnen wijzigen. -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 14