152 om medewerking) Op grond van dit alarmerende bericht dienen de volgende aanvragen nog voor 1 januari 1988 ter goedkeuring aan het ministerie worden gezonden. a. Het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs te Heemstede verzoekt u op grond van artikel 70a WBO de nodige gelden beschikbaar te stellen voor het herstel van de dakbedekking (incl. beschot) ten behoeve van de R.K. Basisschool St. Jozef te Heemstede. Na een onderzoek ter- plaatse is geconstateerd dat de kosten van deze voorzieningen circa 395.000,bedragen. Een definitieve kostenopgaaf volgt nog. b. Daarnaast verzoekt het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs te Heemstede u de nodige gelden beschikbaar te stellen voor het herstel van de dakbedekking van de St. Antoniusschool te Heemstede. Gezien het korte tijdsbestek is het niet mogelijk gebleken een raming van de kosten te geven. Deze volgt zo spoedig mogelijk. 'n de beschikking van het ministerie van 27 april 1987 wordt het bestuur verzocht met betrekking tot het herstel van constructiefouten t.b.v. de St. Jozefschool en de St. Antoniusschool voldoende aaréte tonen dat geen verhaal op derden mogelijk is. Het bestuur heeft bij brief van 8 de- cember 1987 kort weergegeven waarom verhaal op derden al of niet moge- lijk is. c. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heemstede verzoekt u om een voorlopige voorziening op grond van artikel 70a WBO ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool te Heemstede. A1 spoedig na de oplevering van deze school in de zomer 1983 is ge- bleken dat het dak ernstige gebreken vertoont. Het bestuur heeft po- gingen ondernomen tot verhaal. De verzekeringsmaatschappij van de ar- chitect heeft inmiddels een voorlopige vergoeding aangeboden voor ca. 15.000, Het bestuur schat de totale schade op ca. 350.000,--. Een nader onderzoek zal nog plaatsvinden. Voor deze procedure moet gebruik worden gemaakt van de standaardformulie- ren van het ministerie. Deze formulieren liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor de genoemde voorzieningen in de huisvesting beschik- baar te stellen overeenkomstig deze formulieren. Om financiële consequenties voor de gemeente te vermijden, stellen wij u voor daarbij te bepalen, dat de genoemde voorzieningen alleen voor uit- -2- WE 17 december 1987

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 152